999 rezultate për

ramazani

Kur Ramushi gatuan në mes të Ramazanit (FOTO LAJM) Kryetari i AAK-së Ramush Haradaninaj ka qënë dje për një vizitë në Therandë ku ka bërë edhe prezantimin e kandidatit të
Asad fillon Ramazanin duke bombarduar xhamitë (VIDEO) Ndërsa të gjithë njerëzit pa dallim feje e race, në këtë fillim të muajit tëshenjtë të Ramazanit shtrijnë dorën e pajtim
Falja në ditën e parë të Ramazanit (FOTO-LAJM) Në ditën e parë të Ramazanit në Xhaminë e Madhe në Strasburg ka edhe një fëmijë. Fillimisht i habitur, më vonë kureshtar
Muaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët Në ditën e parë të muajit të Ramazanit, kryeministri Berisha ka uruar besimtarët që në këto ditë të nxehta të agjerimit,
Obama uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimi
Nis sot muaji i Ramazanit Nis sot muaji i Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme muslimane. Në këtë muaj të shenjtë besimtarët muslimanë ag
Ramazani, Xhaferi: Qoftë muaji i tolerancës për Maqedoninë Ministri i Mbrojtjes, Talat Xhaferi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë t
Nishani uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit Me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, Presidenti i Republikës Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët
Muaji i Ramazanit, Basha i uron besimtarëve agjërim të lehtë Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë agjërim të lehtë dhe të pranuar të muajit të Ramaz
Ramazani, Rexhepi: Mundësi për ndryshime pozitive Kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhep uroi sot të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e
Thaçi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit Me rastin e Muajit të Ramazanit, Kryeministri Hashim Thaçi, uroi sot Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërn
Jahjaga uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit
Haradinaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Me rastin e muajit të Ramazanit, Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë besimta
Tërnava: Agjërimi, devotshmëri ndaj krijuesit Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët myslimane për fillimin e muajit të Ramazanit. Në një deklaratë për
Muaji i Ramazanit, Muça: Bota sot ka nevojë për mëshirë Update- Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça uroi sot besimtarët me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit duke kuj
Ahmeti uron besimtaret myslimane per muajin e Ramazanit Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim uron besimtarët për muajin e Ramazanit. Përmes një deklarate Ahmeti shprehet se
Bajrami në botë, mes festës dhe gjakderdhjes Dita e fundit e agjerimit 30 ditor dhe festa e Fitër Barjamit është shënuar në mbarë botën islame, edhe pse në disa vend
Festa e Bajramit, Osmani: Dashuri dhe respekt të ndërsjellë! Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK), Rufi Osmani, ka uruar përmes një telegramurimi të gjithë besimtarë mys
Muaji i Ramazanit drejtë mbarimit, të dielën Fitër Bajrami Pas një muaji agjerimi, besimtarët myslimanë shënojnë të shtunën ditën e fundit të Ramazanit. Ndërsa dita e dielë do të
Sulme vetëvrasëse në Afganistan, 35 viktima Të paktën 35 persona janë vrarë dhe mbi 80 të tjeë janë plagosur si pasojë e një serie sulmesh vetëvrasëse në jugperëndi