999 rezultate për

ramazani

Urimi i Zaev: Një Ramazan të shëndetshëm dhe të paqtë shpirtërisht Kryetari i LSMD-së Zoran Zaev, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit, i ka dërguar urimet e tij kryetarit të BFI-s
Bien daullet e Ramazanit edhe në "Lagjen e Trimave" (VIDEO) Edhe pse para rreth një muaji përjetuan ndoshtanetët më të vështira të jetëve të tyre banorët e "Lagjes së Trimave" në K
Thaçi uron besimtarët myslimanë për Ramazan Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të Ramazanit. “Nesër ës
Jahjaga uron: Me fat Muaji i shenjtë i Ramazanit! Presidentja Atifete Jahjaga, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e m
Ali Ahmeti uron besimtarët: Agjërim të lehtë dhe të pranuar Përmes një mesazh urimi, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, uron nisjen e muajit të shenjtë të Ra
Muaji i Ramazanit, Ivanov dhe Gruevski urojnë besimtarët myslimanë Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi një mesazh urimi Bashkësisë Fetare Islame dhe të gjithë bes
Ja si e gjen Ramazani xhaminë e Kumanovës (FOTO LAJM) Kur jemi disa orë larg futjes së muajit të Ramazanit dhe kur të gjithë besimtarët myslimanë do të nisin adhurimet e tyre
Kreu i BFI-së mesazh urimi për Ramazanin Reis Ulemaja i Republikës së Maqedonisë, Sulejman efendi Rexhepi, nëpërmjet një mesazhi iu është drejtuar të gjithë besi
Kryetari i KMSH-së i uron mbarë shqiptarëve muajin e bekuar të Ramazanit Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Skënder Bruçaj, i uron mbarë shqiptarëve muajin e Bekuar të Ramazanit.
PD uron besimtarët me rastin e fillimit të muajit Ramazan Partia e Drejtësisë uron të gjithë besimtarët myslimanë të Kosovës dhe më gjerë, me rastin e fillimit të muajit të shenj
Tenton të përdhunojë të miturën, arrestohet 19- vjeçari Blutë e qytetit të Elbasanit arrestojnë një 19- vjeçar pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me forcë me një të
Rritet fluksi i turistëve që vizituan Shqipërinë Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se është regjistruar një rritje e fluksit të turistëve me 14 % krahasuar me një vit m
Ta festosh Bajramin me bukë dhe ujë Bajrami është një festë e madhe për të gjithë besimtarët myslimanë. Pas muajit të Ramazanit, është traditë që familje
Rrihen me kamzhik, hëngrën gjatë Ramazanit (FOTO LAJM) Pesë persona janë rrahur publikisht në Iran, pasi që janë parë duke ngrënë në publik gjatë kohës që po mbahej muaji i sh
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Bajrami i Madh, mijëra qytetarë falen në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" (FOTO LAJM) Mijëra besimtarë myslimanë shqiptarë dhe të huaj janë falur mëngjesin e sotëm, në ditën e parë të festës së tyre, Bajram
Vetëvendosje: Urime Fiter Bajramin! Lëvizja Vetëvendosje ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, kudo ata ndodhen. “Fitër Bajrami është fjala përmbyllës
Tërnava: Kosova, vend i paqes dhe i tolerancës Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për festën e Fiter Bajramit. "Nesër është dita
Ja si festohej Ramazani në kohën e Perandorisë Osmane (FOTO LAJM) Osmanllinjtë kanë qenë të prirur të qëndrojnë zgjuar gjatë gjithë natës, pasi kishin përfunduar agjërimin e një dite.
Labinotë Demi-Murtezi: Ky, Ramazani i Palestinës Deputetja nga rradhët e Partisë së Drejtësisë, Labinotë Demi-Murtezi, u shpreh se me rastin e muajit të Ramazanit, shpre