999 rezultate për

ramazani

Bujar Nishani uron besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazani
Veseli: Ramazani të shërbejë si motiv për të qenë në përkrahje të njëri-tjetrit Në prag të fillimit të Muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka vi
10 futbollistët që agjërojnë Ramazanin, mes tyre edhe një shqiptar (FOTO LAJM) Futbolli është një sport që të lodh shumë, dhe ku stërvitjet apo ndeshjet u bëjnë një forcim të madh lojtarëve, por gjit
Kombëtarja në alarm për "Euro 2016", ja shkaku Muaji i madhërishëm i Ramazanit, siç e etiketojnë besimtarët myslimanë, nis më 6 qershor, por ky është një lajm jo i mir
Meta për opozitën: U prishën se shtyheshin kush do të jetë “kogja’bashi” Deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta ka përdoru nota ironike me shpartallimin e “opozitës së bashkuar”, duke thënë se krejt e
Zaev për "Der Standard": BDI e VMRO janë vëllezër binjakë, zgjedhjet në fillim të Ramazanit 85% e mediave kontrollohen nga pushteti, ndërsa në vendin me 1.6 milion banorë ka 180.000 administratorë, thekson kryeop
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Kreu i BFI-së uron Fitër Bajramin Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festë
Sot dita e fundit e Ramazanit, nesër festohet Fitër Bajrami Besimtarët myslimanë i japin sot, në ora 20:18, fund muajit të bekuar të Ramazanit dhe agjërimit që i shoqëroi për rreth
Empire State në New York bëhet jeshil me rastin e Ramazanit (FOTO LAJM) Atmosfera e muajit të bekuar të Ramazanit ndjehet në të gjithë botën, pavarësisht vendit dhe besimit fetar të tij, por a
Mijëra besimtarë mysliman kremtuan Natën e Kadrit në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" Dhjetëra mijëra besimtarë mysliman kanë kremtuar sonte në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë natën e madhe të Kad
Komuniteti Mysliman shtron iftar në burgun e Vaqarrit Me rastin e Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme
Sulmohet me thikë daullexhiu i Ramazanit në Strugë Daullexhiu i Ramazanit në Strugë, 79 vjeçar, teksa lëvizte nëpër qytet duke lajmëruar me daullen e tij kohën e iftarit p
Mesazhi drithërues i ISIS: Do të ketë sulme për “Ramazan” (FOTO) Organizata terroriste ISIS ka lëshuar një tjetër mesazh drithërues, duke thënë se do të ketë shumë sulme për Muajin e Ra
Polici i vrarë, Ibrahim Basha ishte me agjërim Ndërkohë që ishte në Lazarat me detyrë shtetërore ku edhe humbi jetë, Ibrahim Basha ishte duke kryer edhe një detyrë tje
Stop dënimit me vdekje në Pakistan gjatë Ramazanit Gjatë muajit të Ramazanit, në Pakistan nuk do të ketë dënim me vdekje. Në muajin dhjetor, Pakistani ka rikthyer ndëshkim
Kryebashkiaku i Kavajës shtron iftar (FOTO LAJM) Me fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi ka shtruar iftar. Rreth 1200 besimta
Urimi special i Ramës për Ramazan (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, përmes një postimi në Facebook ka uruar në mënyrë të veçantë të gjithë myslimanët, për fillimin e mua
Shkodran Mustafi uron Ramazanin (FOTO) Futbollisti me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi ka uruar fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Mbrojtësi shqipt
Atmosferë Ramazani në rrugët e Tiranës (FOTO LAJM) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë përmes disa citylighte-ve të vendosura në rrugët kryesore të Tiranës, ka përcjellur der