999 rezultate për

ramazani

Gjesti prekës i pronarit të marketit: Bukë falas për të varfrit (VIDEO) Një market në Kumanove ka vendosur që t’iu vijë në ndihmë familjeve në nevojë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. “
Aktorja e njohur turke uron muajin e Ramazanit në gjuhën shqipe (FOTO LAJM) Aktorja Gaye Trugut, e njohur më shumë për publikun shqiptar me rolin e Baharit në serialin “Më fal”, është ndër aktoret
Rama, Basha e Meta urojnë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit Sot është një ditë e rëndësishme për besimtarët myslimanë pasi ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit. Që në nisje të d
9 fakte për muajin e Ramazanit Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por ky muaj ësh
Basha e hoqi nga lista, reagon për herë të parë Jozefina Topalli Partia Demokratike më në krye Lulzim Bashën ka dorëzuar në KQZ listën me 140 kandidatët për deputetë në zgjedhjet që do
Meda uron besimtarët myslimanë për Ramazanin Shumë figura publike dhe personazhe të njohur të vendit kanë uruar besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit. Ndër
Kryetari i KMSH uron besimtarët për Ramazanin (VIDEO) Besimtarët myslimanë nisin nesër muajin e shenjtë të Ramazanit. Vlera e muajit të Ramazanit është e madhe për myslima
Cilët janë vipat shqiptarë që do të agjërojnë muajin e Ramazanit? Muaji i Ramazanit agjërohet edhe nga persinat publikë si këngëtarë edhe aktorë. Edhe pse gjatë muajve të verës artis
Kreu i BFI-së mesazh për muajin e shenjtë të Ramazanit Kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi, i ka dërguar një mesazh urimi besimtarëve muslimanë në prag të muajit të shenjtë të
Serbët shembin xhaminë shqiptare në Beograd (VIDEO) Autoritetet e Beogradit kanë rrënuar nëjë xhami shqiptare në Komunën e Zemunit në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit
Serbët shembin xhaminë një natë para Ramazanit, qindra policë bllokojnë besimtarët (VIDEO) Kryetari i Asamblesë së Përgjithshëm të Bashkësisë Islame të Serbisë, Muhammad Jusufapahiç, ka thënë se përfaqësues të K
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Hoxha nga Gjilani që agjëroi 85 muaj të Ramazanit Rifat Jashari është një ndër personat e rrallë që ka jetuar mbi një shekull me mendje të kthjellët. Jashari nga Zhegra e
Prostitutat në Gostivar dhe Tetovë vazhdojnë punën edhe gjatë Ramazanit Shtatë vajza prej të cilave tre nga Shqipëria dhe katër nga Maqedonia janë zbuluar gjatë kontrollit të mbrëmshëm policor
Përfitimet shëndetësore që i sjell agjërimi Ramazani është muaji i shenjtë në kalendarin islamik, sipas rënditjes ai i bie muaji i nëntë dhe e njëjta datë ndryshon
Marina Vjollca mbulohet për Ramazan Marina Vjollca ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit. "Urime të gjithë besimtar
Ja cilët deputetë agjërojnë në Kuvendin e Kosovës (FOTO LAJM) Me rastin e muajit të shenjtë të ramazanit, disa nga deputetët e Kosovës pritet që të agjërojnë këtë muaj të madhërueshë
Ivanov uron myslimanët për muajin e Ramazanit Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka uruar besimtarët mysliman të Maqedonisë, me rastin e fillimit të muajit të ag
Urimi emocionues i Mavrajt për muajin e Ramazanit dhe nënën (FOTO) Mbrojtësi i Kombëtares sonë, Mërgim Mavraj ka postuar urimin e tij për Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Mbrojtësi nga Sara
Basha: Ju uroj agjërim të lehtë e të pranuar Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit,