999 rezultate për

ramazani

Kohë Ramazani: Portieri bën si i dëmtuar, lojtarët çelin iftarin në fushë (VIDEO) Para finales së Ligës së Kampionëve mes Liverpoolit dhe Real Madridit, tifozët Reds ishin të brengosur se a do ndikonte
"Salah u dënua nga Allahu, pasi prishi Ramazanin" Një hoxhë në Angli ka deklaruar sot se lëndimi i Mohamed Salah ka ardhur si dënim i Allahut ndaj ti pasi që ai e prishi
BIK: Pas Ramazanit, fillon ndërtimi i Xhamisë të Madhe në Prishtinë Kryeimami i Republikës së Kosovës, Sabri Bajgora ka deklaruar se pas muajit të Ramazanit, do të fillojë së ndërtuari Xha
Ky është aktori i Portokallisë që fal namaz dhe agjëron Ramazanin Aktori i Portokallisë Marin Orhanasi i ka habitur të gjithë ditën e sotme. Ai është lidhur LIVE në emisionin "Koha pë
Mohamed Salah do agjërojë në finalen e Champions League Sipas gazetës "Irishexaminer.com" sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka deklaruar se nuk do ta prishë agjërimin e Ra
Naim Tërnava uron Ramazanin: Agjërim, që t'ju kujtojë shijen e hidhur të urisë Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava ka mbajtur një konferencë për media me rastin e fillimit të mu
Kush nuk e ka detyrim agjërimin Në vendin tonë sot ka nisur dita e parë e Muajit të Shenjtë të Ramazanit gjatë të cilit agjërojnë myslimanët. Ndonëse
"Zoti ju rujt", Besi uron fansat për muajin e shenjtë të Ramazanit (FOTO LAJM) Komediani i njohur shqiptar, Bes Kallaku gëzon shumë famë në publik. Këtë herë ai ka uruar fansat e tij pwr muajin e
Reagimi epik i Lladrovcit ndaj imamit: Merru me Ramazanin dhe jo me gënjeshtra Gjatë mbrëmjes së kaluar, Imami nga Drenasi, Osman Musliu përdori fjalë të ashpra në drejtim të kryetarit të kësaj komun
Finalja e Championsit në mes të Ramazanit, këta lojtarë pritet ta luajnë agjërueshëm Muaji i shenjtë i Ramazani fillon me 15 maj, muaj që besimtarët mysliman agjërojnë nga dalja e diellit deri në përëndim,
"Kam një problem para Botërorit: Ramazanin" Hector Cuper e sheh Ramazanin si problem para Kupës së Botës “Rusia 2018”, për faktin se lojtarët janë me agjërim. Tr
Kështu e festojnë Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Miliona myslimanë nëpër gjithë botën po e festojnë Fitër Bajramin, përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Duke
Mustafa uron besimtarët: Ramazani dhe Bajrami forcojnë besimin dhe vlerat njerëzore Kryeministri Isa Mustafa ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit, duke theksuar rëndësinë e Muajit të Ramazanit
Leonora Jakupi bën bamirësi në këtë muaj të shenjtë Ramazani (FOTO LAJM) Leonora Jakupi është një nga këngëtaret e cila është e njohur për nismat e saj të shpeshta në të mirë të komunitetit
Zjarri në Londër, banorët: "Faleminderit që ekziston Ramazani"(VIDEO) Një banore jo muslimane, e prekur nga zjarri që ra në Londrën perëndimore i cili shkatërroi jetën e shume personave, tho
Ja cfarë bëri sot për Ramazan kryeministri Kanadez Justin Trudeau është njëri prej liderëve më të respektuar botëror, jo vetëm për popullaritetin që gëzon në vendin e tij,
Piu duhan gjatë Ramazanit, dënohet me burg Një burrë në Tunizi është dënuar me burg për shkak se ka pirë cigare në publik gjatë kohës së agjërimit në muajin e shen
Lutfi Haziri shtron iftar një ditë para zgjedhjeve Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka shtruar iftar për Bashkësinë Islame në Gjilan
Historia e nënë Hatixhesë, 85-vjeçares që agjëron prej 25 vjetësh Është 85 vjeç, mban Ramazan prej gati 25 vjetësh, por është e fortë e plot besim. Historia e nënë Hatixhesë, nënës ça
VIP-at shqiptarë që agjerojnë Ramazanin (FOTO LAJM) emi hyrë në muajin e shenjtë të ramazanit ku si çdo vit besimtarët myslimanë agjerojnë kudo në botë. Edhe personazhe