999 rezultate për

ramadan

Ramadani braktis Partizanin, transferohet në Danimarkë Ylber Ramadani nuk është më pjesë e Partizanit, pasi mesfushori ka preferuar të vijojë karrierën në futbollin danez me V
Shqiptarët mbyllin picerinë që ofronte ushqim falas (FOTO LAJM) Menaxherët shqiptarë kanë hequr dorë nga piceria "Toscana" në Greifensee ZH, të cilët vitin e kaluar u bënë lajm i media
Ofruan ushqim falas, ja pse dështoi bamirësia e pronarëve shqiptarë Menaxherët shqiptarë hoqën dorë nga piceria “Toscana” në Greifensee ZH, të cilët vitin e kaluar u bënë lajm i mediave, s
Ramadani: "Syri i popullit" të shpallet organizatë terroriste Organizata "Syri i popullit" e cila muaj më parë ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e avokatit Azem Vllasi, përmes një
"Edhe ne luftuam për Kosovën", diaspora kërkon deputetë në Kuvend Ashtu si edhe populli në Kosovës, edhe diaspora ka të drejt që të përfaqësohet në Kuvendin e saj, ëshë shprehur Shukrije
Kush është Aldo Bare, ish-polici i RENEA-s që u shndërrua në vrasës Ka qenë një nga efektivët më të mirë të Repartit Special 326. Pas ndryshimeve në vend, në vitin 1990, Bare largohet nga
Njihuni me ish-ushtarin e UÇK-së që është identik me Adem Jasharin (FOTO LAJM) Në 19 vjetorin e kujtimit të komandantit legjendar Adem Jashari, qeveria ka organizuar një ceremoni në të cilën morën pj
Ramadani: Mbrapa platformës maqedonase qëndron Gruevski Analisti politik, Ismet Ramadani në një deklaratë për “A1on” theksoi se pas thirrjes së Partisë Socialiste të Maqedonis
“Vazhdimi i koalicionit me VMRO-në do të ishte vetëvrasje për BDI-në” Nëse BDI-ja vazhdon bashkëqeverisjen me VMRO-DPMNE-në, kjo sipas njohësve të çështjeve politike në vend, do të ishte një
Piceria e shqiptarit edhe pas 7 muajsh vazhdon të ofrojë ushqim falas për të varfrit Megjithëse kanë kaluar shtatë muaj nga fillimi, piceria “Toscana” në Greifensee (Cyrih) vazhdon të ofrojë ushqim falas p
"Situata në veri mund të tensionohet" Rreth 59 policë të trafikut rrugor, kryesisht nga rajoni i Mitrovicës në jug dhe nga veriu, kanë rënë në pranga në sajë
Ramadani e quan shovenist dhe “leshper” Petrovskin e VMRO Fushata politike po shkakton debate të nxehta në studiot televizive maqedonase. Emisioni me temë ”Kush me çka në fush
Listat e përbashkëta mes RDK dhe BESËS/ Ramadan Idrizi jep dorëheqjen nga RDK Ramadan Idrizi njëri nga anëtarët e Kryesisë Qendrore të RDK-së së Fadil Zendelit, që si duket është i pakënaqur nga tra
Ramadani: BDI do të pësojë më keq se PPD-ja dhe Lubço Georgievski Analisti Ramadan Ramadani, parashikon se BDI nuk do të mbijetojë deri në pranverë, pasi sipas tij, kjo parti do ta pësoj
Ismet Ramadani: Qytetarët po vuajnë pasojat e moszbatimit të MO-së Në 13 gusht të 2001 në qytetin e Ohrit në Maqedoni u nënshkrua marrëveshja që i dha fund konfliktit të armatosur atje dh
Skandal/ Moska nuk u jep viza futbollistëve kosovarë Ende pa nisur 90 minutëshi i parë ndaj Krasnodarit, Partizani e ka nisur me probleme fazën e “play-off”-eve të Europa Le
Gjendet në Durrës 67-vjeçari nga Gostivari Një 67-vjeçar është gjetur në qytetin e Durrësit nga policia e këtij qyteti. Mësohet se ai është nga Gostivari dhe më
Ballkani dhe Kosova rrezikohen nga terrorizmi Burim Ramadani, njohës i çështjes së sigurisë, është shprehur se terrorizmi është kërcënim në rritje ndaj rajonit dhe Ko
Ardian Ramadani pranë lexuesit me librin e pestë Këto ditë, këndit të librave iu shtua edhe një libër i ri, një libër i veçantë për nga lloji dhe për nga rëndësia, "Libë
Kërkohet dorëheqja e kryetarit "legjendar" të Prizrenit Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja është një person që mund të hyjë në historinë e kosovës për shumë gjëra, për moshën q