999 rezultate për

rama

Rama batuta me zyrtarin amerikan: Kemi një të përbashkët, s’na lejojnë të futemi në Europë Nënsekretari i Shtetit të SHBA për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin ka mbërritur në Tiranë. Keith Krach ka
Rama akuza Metës: Të paguash para të zeza për të përhapur shpifje Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social ku i përgjigjet akuzave të Presidentit Meta. Kreu i qeveri
Vetëvendosje i përgjigjet Ramës pasi thumboi Kurtin: Je doganieri i Serbisë Përfaqësuesi i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët të dy qeve
Bëri këngë kundër Ramës, kërcënohet reperi shqiptar Vetëm pak ditë më parë, këngëtari i njohur Big Basta ka publikuar këngën "Rama ik". Ndër të tjera, në vargje ai shpre
"Shqiptarët po bashkohen": Serbët provokohen nga deklaratat e Ramës Mediat serbe i kanë dhënë një hapësirë të gjerë deklaratave të kryeministrit Rama në lidhje me portin e Durrësit në mble
Rama jep lajmin: Nesër firmosim marrëveshjen për Skavicën, do financohet nga ShBA Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm në lidhje me hidrocentralin e Skavicës, e cila do të financohet n
Rama i përgjigjet Metës për akuzat: Nuk ka përfunduar asnjë proces! Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me gjyqet e humbura në arbitrazh. “Ka disa kohë
Çudit Rama, shikoni çfarë ka stampuar në kravatën e tij (FOTO LAJM) Kryeministri Rama është duke mbajtur konferencën për shtyp me kryeministrin e Korovës, Avdulla Hoti, ndërsa vëmendjen e
Historike, Rama dhe Hoti nënshkruajnë 14 marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij kosovar Avdullah Hoti kanë nënshkruar marrëveshjet ndërqeveritare mes dy vendev
Liberalizimi i vizave me Kosovën, Rama i prerë: Ky është turpi i BE-së Kryeministri Edi Rama në takimin e sotëm me homologun e tij, Avdullah Hoti ka folur pa nota diplomacie në lidhje me vone
Rrama vlerëson qasjen e Hotit ndaj Serbisë, thumbon Haradinajn dhe Kurtin Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar progresin e bërë nga Kosova në raport me dialogun me Serbinë, duke kritikuar qasjen e
Marrëveshja për Portin e Durrësit, Rama: Do të jetë edhe për zbarkimin e mallrave të Kosovës Kryeministri Edi Rama ka takuar sot homologun e tij nga Kosova, Avdullah Hotin, ku pritet që të nënshkruhen marrëveshje
Mblidhen sot qeveritë Rama dhe Hoti, çfarë pritet të nënshkruhet Kryeministri Edi Rama do të takojë sot homologun e tij nga Kosova, Avdullah Hotin, ku pritet që të nënshkruhen marrëvesh
Kraja: Rama u soll në mënyrë të papërshtatshme, shpalli Serbinë partner strategjik në Pejë Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës Mehmet Kraja, foli rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Shq
Basha i përgjigjet Ramës pasi e quajti "shalqi me provë" "Ai mund të bëjë të qeshë, por tashmë as Taulant Balla nuk i qesh më me ato batuta..." Disa ditë më parë, kryeministr
Aktori i njohur francez flet plot simpati për Ramën: Është tip për së mbari! Aktori i famshëm francez, Gerard Depardieu në një intervistë dhënë për të përjavshmen "Le Point" ka treguar se hera e ve
Spiropali e quan "Skënderbe", Balluku zbulon pseudonimin për Ramën Duket se përvec Spiropalit, e cila i ka dhënë epitetin "Skënderbe" Ramës, edhe Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës
Mediat malazeze: Kë takoi Rama fshehtas në restorantin në Tuz Sipas mediave malazeze, kryeministri ynë Edi Rama, bëri një vizitë jozyrtare dhe të paparalajmëruar në Malin e Zi. Ko
Rama apo Basha? Sali Berisha zbulon kush do të jetë kryeministri i ardhshëm Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News ka komentuar situatën politike në vend dhe a
Nazarko: Po të isha politikan, do varja gjithë klasën politike Është shoqëruar me debate të forta diskutimi në studion e emisionit “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, ku