999 rezultate për

rama

Robert Aliaj: Rama më thirri në takim, nuk pranova për një arsye të fortë “Unë nuk shkova sepse studentët nuk ishin gati për dialog, studentët nuk kishin strategji dhe nuk kishin asnjë lloj plan
Basha tregon çfarë e bën ndryshe atë nga Edi Rama Në takimin me të rinjtë në Vlorë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes së çfarë e bën
DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.
Rama e inaguroi me bujë, gjobit dhe mbyllet fabrika e famshme në Kukës Rreth dy vite më parë kryeministri Edi Rama inaguroi me bujë të madhe një fabrikë në Kukës për përpunimin e Kromit.
"Alvini po kthehet në shtëpi", Rama publikon foton e 11 vjeçarit me Lleshajn Mëngjesin e sotëm u raportua se 11 vjeçari Alvin Berisha u lirua nga kampi sirian dhe pritet ti bashkohet familjes në It
Zbardhet axhenda e samitit të Ohrit për shengenin ballkanik, merr pjesë dhe Rama Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë në Ohër, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit E
Rama paralajmëron një luftë të pa ndodhur më parë, KÇK-ja organizatë e rrezikshme Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sot sërish grupit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, KÇK (Kap ça të kapësh). Në ta
Shkarkimi i prokurorit Kulluri, reagon Salianji: U përdor nga Rama KPK shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Arsye për shkarkimin e tij u bë pasi aku
Pritet me entuziazëm, Rama publikon tjetër video të "Arenës Kombëtare" (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video nga brenda stadiumit “Arena Kombëtare”, në Tiranë. Në 11 s
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek
Pas katër ditësh heshtje, Rama kujtohet të reagojë për atentatin ndaj Prokurorit Kryeministri Edi Rama ka reaguar vetëm ditën e sotme për atentatin që iu bë në Shkozet prokurorit Artan Ndoji. Edhe p
"Do t’u nxjerrim ujin e zi", Rama bën paralajmërimin e fortë pas arrestimit të bujshëm Redjan Rraja është arrestuar ditën e sotme si i dyshuar për përfshirjen në atentatin e Shkozetit, ngjarje e ndodhur më 1
Ikën Cakaj e Shahini! Fitorja e Albin Kurti ndryshon qeverinë e Ramës? Muaj më parë emërimi i dy shtetasve shqiptarë nga Kosova në qeverinë Rama, Cakaj për ministrinë e Jashtme dhe Shahini pë
Rama braktis sërish Alvinin, nuk shkon në interpelancë Është zhvilluar sot në Kuvend interpelanca e kërkuar nga deputetët e opozitës së re, për çështjen e Alvinit që mbahet në
Si e denoncoi mjeku grabitjen kolosale: Mos i operoni më shqiptarët (VIDEO) Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve ka zbuluar një skemë të futjes dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike në b
Zbardhen përgjimet si u zbulua gruaja që fshihte "mallin" në vendin intim: Më hoqën të brendshmet Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve ka zbuluar një skemë të futjes dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike në b
Qeveria Rama kërkon nisjen e hetimeve për Bashën për vilën luksoze (VIDEO) Pak ditë më parë në media ka qarkulluar lajme mbi vilën e re luksoze të kryetarit të PD Lulzim Basha. Vetë PD si dhe
Familjarët e Landi Muharremit: Rama, përgjegjës për atentatin në Shkozet Akuza të rënda kanë hedhur mbi Kryeministrin Rama, disa familjarë të Landi Muharremit, i cili ka ndryshuar identitetin n
Deklarata e fortë nga Arta Dade: Opozita fiton zgjedhjet, ka marrë garanci Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, thotë se kryeministri Edi Rama është braktisur edhe nga vetë socialistët.
Rama se prish terezinë për atentatin ndaj prokurorit: Po kërcet kallashi o kryeministër! Kryeminsitri Edi Rama pak ditë më parë akuzoi prokurorin Arjan Ndoj për lidhje me bandat kriminale. Por pavarësisht