999 rezultate për

rama

Takimi Rama-Duka, bojkoti pritet të marrë fund Kryeministri Edi Rama dhe kreu i FSHF-së Armando Duka kanë pasur gjatë ditës së sotme një takim mes tyre, që pritet të p
Rama përuron shtëpinë e Fishtës, por nuk kursen ironitë: Emri i tij u përdor si dekoratat që jep Meta Kryeministri Edi Rama gjatë përurimit të shtëpisë së At Gjergj Fishtës, nuk lë pa ironizuar Presidentin Ilir Meta. A
Shkoi i paftuar aty ku ishte Rama, Ndocaj shoqërohet me forcë nga policia (VIDEO) Një incident ka ndodhur në përurimin e shtëpisë së Fishtës, kësisoj forcat e policisë shoqërojne ish deputetin Eduart Nd
"Nuk ka negociata me ultimatume", Rama refuzon grevistet e Ballshit Në ditën e 9 të grevës së urisë gratë naftëtare në Ballsh vazhdojnë qëndresën e tyre. Ditën e djeshme ata i propozuan
Rama lë nam me maskën, e kthen PS kokëposhtë e inatin ia shfryn qytetarit: Pse s'me the? Kryeministri Edi Rama ka gabuar me maskën pasditën e sotme gjatë një vizite në Farkë. Kryeministri nuk e kishte vërë
BATUTAT/ Vëllai "shet" vëllain tek Rama: Ai është komunist, me atë bëj çfarë të duash (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ishte për vizitë në fshatin e Farkës në Tiranë ku i dorëzoi letrën e legalizimit familjes Qordja,
Çdo ditë një e re, Rama bën paradë maskash: I qep vetë! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prej datës 15 tetor në Shqipëri vendosi të gjobisë të gjithë qytetarët të cilët dalin pa maskë në
Rama sulmon Bashën: Je në grepin e Likes për tiganin e Monës Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar replikat me kreun e opozitës Lulzim Bbashën teksa ky i fundit vijon t
Rama paralajmëron shqiptarët: Sot je mirë, nesër me tub e pasnesër s'je më Kryeministri i vendit Edi Rama teksa ka falenderuar SHBA dhe NATO për sjelljen e 60 respiratorëve në ndihmë të Shqipëris
NATO dhe SHBA i dhurojnë 60 respiratorë Shqipërisë Kryeministri Edi Rama ka falenderuar SHBA-në dhe NATO-n për ndihmën e dhënë me 60 respiratorë, për spitalet Covid në ven
"Të ka keqpërdorur Rama", Maliqi mesazh të fortë për ministren Gjonaj Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi ka thirrur në interpelancë ditën e sotme ministrën e drejtësisë, Etilda Gjonajn
"Nuk kam shkop magjik", gratë greviste i bëjnë kërkesë Ramës Ditën e djeshme kryeminitri i dha si mesazh grevisteve të uleshin të flisnin pasi sic u shpreh Rama nuk "ka një shkop m
Drejt mandatit të tretë me projektet 3D, Rama publikon videon nga kantieri i Aeroportit të Kukësit Aeroporti i Kukësit u premtua të ishte një mrekulli dhe tashmë duhet të ishte plotësisht gati. Madje Kryeministri i p
Rama u sugjeroi t'i bënin vetë, mjeku: Maskat pa filtër, nuk kanë vlerë! Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid 19 vijon të jetë prezent. Në një lidhje në emisionin “Opinion
Koalicion me LSI? Dashamir Shehi: As që bëhet fjalë, në 25 prill vetëm me PD! Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka përjashtuar mundësië që të shkojë në zgjedhje së bashku me LSI, duke theksuar se ë
Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Rama presion naftëtarëve: Po nuk ndaluat grevën nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim! Kryeministri Edi Rama ka reaguar për grevën e naftëtarëve duke deklaruar hapur se nëse nuk ndalohet greva, nuk do të ket
Kryemadhi: Rama do të grabisë Kushtetutën, por Iliri nuk e lejon "Si nuk u ngop ky, detin po, pronat po, çdo gjë. Rama do të grabisë Kushtetutën, por Ilir Meta si president nuk e lejon.
Rama u përgjigjet shqiptarëve të zhgënjyer nga qeverisja: Më mirë unë sesa Kryemadhi! "Imagjinoni që Shqipëria të mbetet në dorën të Lulzim Bashës, Kryemadhit, Metës e Berishës, pasi ata janë bashkë..."
Rama po përçan PD? U bën thirrje militantëve demokratë për të kandiduar si deputet për PS Kryeministri Edi Rama u ka bërë sërish thirrje shqiptarëve të bëhen pjesë e zgjedhjeve duke shprehur dëshirën për t'u bë