999 rezultate për

rama

Edi Rama dorëzon padinë kundër Ramush Haradinajt në Gjykatën e Prishtinës Nga takimet zyrtare në Prishtinë, apo në Tiranë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, një të tillë, pritet ta realizojnë në nj
Rama reagon për rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut Ditën e sotme një marrëveshje surprizë mes maxhorancës dhe opozitës ka ngritur jo pak reagime. Për këtë ka reaguar ed
Marrëveshja e fshehtë Rama-Basha, Topalli tregon çfarë u kurdis mes tyre Edhe demokratët e "vjetër" kanë mbetur pafjalë nga marrëveshja surprizë mes maxhorancës dhe opozitës sot për Reformën Zg
Të shtëna me armë nga RENEA: Një person bie përtokë, i pranishëm edhe Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama këtë të hënë ka qenë i pranishëm në 107 vjetori i Policisë së Shtetit, ku ka parë nga afër një një
Rama e quajti një vit suksesi për policinë, por çfarë thonë shifrat? Që ka një mospërputhje të dukshme mes deklaratave të qeverisë shqiptare dhe realitetit, kjo tashmë është lehtësisht e ku
Rama nuk i lë batutat: Si katunar që jam, nesër do sjell hudhrat Kryeministri Edi Rama ka thënë fjalët më të mira për spitalin e ri të Kirurgjisë, Frederik Shiroka”. Në ceremoninë e
"Do vemë me shpatulla pas muri cdo anëtar të KÇK", paralajmërimi i fortë i Ramës Në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama teksa vlerësoi punën e uniformave blu, u ndal
Rama vazhdon përrallën me mediat: Gënjehet për kriminalitetin! Në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama ka vlerësuar në maksimun rolin e uniformave b
Rama "rregullon punët" me Bushatin, caktohet i dërguar i posaçëm për OSBE-në OSBE ka caktuar si të dërguar të posaçëm ish ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Lajmi është bërë me dije përmes një
Kim Mehmeti: Edi Rama deri vonë nuk e dinte se ka shqiptarë në Shkup I ftuar në emisionin e Adi Krastës “A Show” në T7, shkrimtari dhe analisti i njohur Kim Mehmeti ka biseduar mbi tematika
VIDEO/ “Aziiill”, “aziiil”: Thirrje rrëqethëse të Harun Çelik teksa Rama ia nis dhuratë Erdoganit për Vit të Ri "Aziiil", "aziiil". Ky është zëri i thellë që dëgjohet brenda xhamave të makinës Mitsubishi të policisë teksa shoqëron m
PD nxjerr dokumentin: Një tjetër kryebashkiak i Ramës rezulton i dënuar (FOTO LAJM) Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar sot një dokument, ku rezulton se kryebashkiaku i Mallakast
E pengonte Rama, fotografi hipën mbi shkallë për të bërë foton familjare në OSBE Ditën e djeshme Shqipëria mori zyrtarisht kryesimin e OSBE-së. Konferenca u zhvillua në Vjenë dhe sigurisht që ngjarj
Rama shkrin së qeshuri me batuta diplomatët: Nuk e di ku e kam gotën! (VIDEO) Gjatë një fjalimi përpara diplomatëve të huaj dhe përfaqësuesve nga Shqipëria në Vjenë, kryeministri Rama nuk ka lënë më
Grida Duma: Nëse shqiptarët votojnë nesër, Rama ikën! Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma deklaroi se reforma zgjedhore nuk mund të jetë thjesht riparim i kodit elektoral. E ft
"Një vend djallëzor në mes të Evropës", Rama flet pas deklaratave të Iranit Kryeministri Edi Rama teksa ka marrë sot kryesimin e OSBE-së në Vjenë, ka përmendur ndër të tjera edhe konfliktin Iran-S
Mos e beso po deshe: Rama premton ndërhyrjen në krizën e Ukrainës dhe nxitjen e lirisë së medias Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Vjenë, në zyrën e OSBE-së pasi Shqipëria do të marrë kryesimin e Organizatës për Sig
A është e rrezikuar Shqipëria nga konflikti me Iranin? Flet Rama Kryeministri Rama ka folur nga zyrat e OSBE në Vjenë për kërcënimin që mund t’i kanoset Shqipërisë nga Irani për shkak t
E akuzuan për qoka me Ramën, Ermal Mamaqi tregon si iu lut Berishës për rolin (VIDEO) Aktori dhe producenti Ermal Mamaqi ka folur lidhur me filmin e tij “I love Tropoja” në të cilin do të jetë edhe kryemini
Ngjela: Rama njeh brekushet, ku di ai ç’është e drejta ndërkombëtare Shqipëria dëboi disa ditë më parë një mësues turk, i dyshuar si pjesë e lëvizjes gyleniste. Avokati Spartak Ngjela de