999 rezultate për

rama

"Demokratët e qelbur më hoqën nusen nga puna", Rama i përgjigjet të moshuarit Ditën e sotme Rama pati disa takime me banorët në Laç, ku iu përgjigj disa pyetjeve në lidhje me kohën që do të marrë pr
Rama fyen qytetarin: Ma sillni këtu atë të ziun nga iku (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Laçit. Disa nga banorët me të ci
"Pusho se me hip gjaku në kokë", Rama i kthehet keq gruas në Laç Kryeministri Edi Ram ka pasur një përplasje me një banore nga Laçi e cila teksa kërkon të dijë kur do të hyjnë në shtëpi
Rama premton nga Mamurrasi: Brenda mesit të 2020, shumica do jetë në shtëpitë e reja Që kur ra tërmeti i 26 nëntorit, Rama ka nisur të takojë kudo qytetarë dhe të prekur nga kjo fatkeqësi. Ditën e sotme
Humbi gjyshërit nga tërmeti, 6-vjeçarja prek me fjalët: Ata janë në qiell "I kam parë 100 herë po unë i dua këtu..." Kryeministri Edi Rama ka vizituar familjen Greku, e cila është strehur në
Rama se heq nga goja Zahon: Kam një çun të vogël, do ta njohësh se jemi komshinj Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka shkuar për të vizituar familjen Greku, e cila humbi 3 persona në tragjedinë e
Sa do durojë Veliaj?! Rama sikletos sërish kryebashkiakun në sy të njerëzve: Ku është lëngu? Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj nuk gjenden në ditët e tyre më të mira të miqësisë dhe bashkëpunimit.
Rama habit banorët me veshjen e çuditshme, shfaqet si "prift" në Shijak (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama gjithmonë ka tërhequr vëmendje me aparencën e tij në publik. Ai shpesh komentohet për çitjanet
U kërkua burg për Salianjin për "Babalen", reagon Basha e sulmon Ramën Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar për gjyqin e çështjes "Babale" duke thënë se Edi Rama po rikthen gjyqet politike k
"Avash se më mbyte, më bërë gjithë suva": Rama lëshon "perlën" e radhës në Shijak (VIDEO) Kryeministri Rama vazhdon të takojë nga afër të prekurit nga tërmeti. Sot ai ka shkuar në Shijak, pas thirrjes publik
Skandaloze! Rama i nxjerr gishtin e mesit shqiptarëve (VIDEO) Në sheshin “Skënderbej” mbrëmjen e sotme u organizua ndezja e dritave për festat e fundivitit. Të pranishëm ishin edhe k
"Lëre Tit Vasilin tani se është shoku yt, jo i imi": Rama i përgjigjet mjekes (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka vizituar Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza", për të parë dëmet e shkakt
Rama kritikon sërish Veliajn: Ku është rrjeta e koshit? Nesër ma nisni me foto Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në shkollën “Ismail Qemali”, e cila kishte pësuar disa dëmtime nga tërmeti. Kreu i
INCIDENTI/ Të rinjtë i prishin ditën e veçantë Ramës: Turp, turp, turp! Në sheshin Skendërbej është zhvilluar ceremonia e ndezjes së dritave të bredhit të vitit të ri. Në këtë ceremoni ka
Qytetarja i zë pritë Ramës: Të du fort, kam punuar me vjehrrën tënde Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në një prej familjeve të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit, që janë strehuar në pal
Rama nuk harron porosinë që i la Veliajt: I paskeni lyer muret? Ditën e sotme kryeministri Rama ka vizituar një prej familjeve e cila është strehaur në banesat sociale në Shkozë. Ra
Rama zbulon planin: Do të detyrohen qytetarët të sigurojnë banesat! Kryeministri Edi Rama tha në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit se shumë shpejt do të bëhet me detyrim sigurimi i bane
Ligji i ri/ Rama detyron ndërtuesit të kalojnë 3% të fondeve për familjet në nevojë Gjatë mbledhjes së dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Rama u shpreh se të gjithë ndërtuesit do të duhet të japin
Bëjnë sikur zihen, fotografi nxjerr sekretin: Rama dhe Gjuzi janë miq të vjetër! Opozita e re në Kuvendin e Shqipërisë vazhdon të frekuentojë Kuvendin në karriget e lëna bosh nga kolegët e tyre të opoz
Kryeministri i përgjigjet thirrjeve "Rama ik": Ja tani, mos ki merak! Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Durrës ku i është bashkuar edhe ekspertëve izraelitë, që po bëjnë inspektimet nëpër s