999 rezultate për

qytetin

"Ishte plani i FBI-së", avokati bën deklaratën e fortë pas protestës Pas protestës së dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në rrjet kanë shpërthyer mijëra reagime. Një ndër to ishte e
Ushtarët e Kosovës stërviten në qytetin më të ftohtë të Turqisë (FOTO LAJM) Pjestar të Ushtrisë së Kosovës gjenden aktualisht mijëra kilometra larg atdheut duke u stërvitur në një prej qyteteve më
Bashkia e Tiranës nis rikonstruksionin e dy konvikteve të tjera në Qytetin Studenti Para se studentët të marrin pushimet e verës, në të gjitha godinat e Qytetit Studenti do kenë përfunduar punimet për rik
Gruaja shtrin përtokë dhe rreh burrin në mes të rrugës në Pogradec (VIDEO) Në Shqipëri duket se dhuna përvcse në shtëpi, shkolla, azile apo kopshte, nuk kursen as rrugët dhe ambientet publike.
Qeveria gjoja e majtë e Ramës braktis fshatin: Jo pensione të njëjta me qytetin Qeveria do të braktisë përfundimisht zotimin për të barazuar pensionet e fshatit me ato të qytetit. Një projektligj,
Njihuni me qytetin më të shfrenuar në botë, edhe princi nxjerr kërthizën (FOTO LAJM) Kryeqyteti i Tajlandës, Bangkoku vazhdon të mbetet si qyteti më i shfrenuar në botë për jetën e natës, shkruan albeu.com
Leopardi zbarkon në qytetin indian dhe gjuan njerëzit (VIDEO) Një leopard ka shkaktuar panik në qytetin indian Jalandhar pasi u end rreth e rrotull për disa orë duke sulmuar banorët,
EMRAT/ Kush janë babë e bijë që iu sekuestruan 5.2 milion euro pasuri Ditën e sotme Policia e Shteti ka njoftuar se në qytetin e Lezhës janë sekuestruar një shumë prej 5.2 milion eurove.
Konviktet e “Qytetit Studenti”, bizneset gati për rikonstruksionin Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e
Rama dhe Veliaj inspektojnë punimet për rikonstruksionin e konvikteve në “Qytetin Studenti” I gjithë “Qyteti Studenti” është kthyer në një kantier ndërtimi ku po vijon intensivisht puna për rritjen cilësore të ku
Si rrallë më parë, bora mbulon qytetin e Jerusalemit (VIDEO) Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e She
Rezarta Shkurta kur ishte modele dhe për të shkruanin edhe gazetat kineze Rezarta Shkurta u bë shumë e njohur si këngëtare dhe numëron disa hite në karrierën muzikore. Por në fakt fillimet e saj
Rikonstruktohet godina Nr. 5 në Qytetin Studenti, kushte më komode për studentët Pas konvikteve të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe Mjekësisë, ka nisur puna për rikonstruksionin e godinës numër 5 në konvi
Shqiptarët të ardhmen e tyre po e shohin vetëm në Tiranë (FOTO LAJM) Rreth 27% e popullsisë urbane në Shqipëri është e përqendruar në qytetin më të madh të vendit, Tiranën. Portali i të dhë
Përfundon protesta, edhe këtë vit shqiptarët ndalën serbët e maskuar Pelegrinët serb nuk kanë ardhur sot në qytetin e Gjakovës për pelegrinazhin e tyre të rregullt vjetor. Ndërkohë qytetarë
Nis në Gjakovë protesta e qytetarëve kundër serbëve Ashtu siç është paralajmëruar, në Gjakovë ka filluar protesta kundër vizitës së disa serbëve për të bërë pelegrinazh në
Njihuni me qytetin që rri në errësirë 65 ditë në vit (FOTO LAJM) Në shikim të parë, qyteti i Utqiagvikut mund të duket sikur çdo qytet tjetër arktik. Por i veçantë për diçka – Utqiag
Prekëse, pas çlirimit nga ISIS festohen Krishtlindjet në Alepo (VIDEO) Qindra sirianë dolën në rrugët e Alepos, qytetit që dikur ishte vatër kulture, tashmë të shndërruar në rrënojë prej luft
Një tjetër shpërthim trondit qytetin e Vlorës Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sërish qytetin e Vlorës. Shpërthimi a ndodhur në një pallat ndërkohë që mësohe
La Amerikën për Shkodrën por u arrestua, kardiologu i njohur ikën nga spitali Luan Dragusha u bë edhe më i njohur kur la SHBA-në për të punuar në Shkodër, në qytetin e tij. Ai ka kyer të paktën