999 rezultate për

qytetin

Përfundon seanca gjyqësore, sa burg rrezikon Klement Balili Ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore në ngarkim të Klement Balilit, i etiketuar si “Eskobari i Ballkanit”. Avokati
Përfundon protesta në dy qytete Në orën 19:30 ka përfunduar protesta në Kukës dhe në Gjirokastër. Partia Demokratike deklaroi se protesta do të zgjasë d
Kaos në Paris! Protestuesit përleshen dhunshëm me policinë, flaka dhe tymi pushton qytetin (VIDEO) Protestuesit në Francë kanë shkaktuar kaos në ditën e 1 majit. Ata janë përplasur me policinë duke hedhur gurë drejt
Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
Gjendet i vdekur një i ri në qytetin studenti Një i ri është gjetur i vdekur pasditen e sotme në Tiranë. Mësohet se viktima, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i di
Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu në Elbasan, çfarë pritet të ndodhë ? Drejtuesit e organeve ligjzbatuese në vend kanë zbarkuar pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Ministri i Brendshëm,
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Njihuni me qytetin ku nuk gjendet asnjë i papunë Papunësia tek të rinjtë, apo në çdo grupmoshë? Jo në qytetin Marinaleda, në zemër të Andaluzisë, ku të gjithë banorët ka
Krimet e Rënda kërkojnë konfiskimin e pasurive të "Eskobarit të Ballkanit" Prokuroria për Krime të Rënda kërkon konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit. Prokuroria per Krime te Renda ne perf
DOSJA SHKODRA/ Lufta mes familjeve, vrasjet më të bujshme që tronditën qytetin (FOTO LAJM) Në më pak se një vit, në Shkodër janë vrarë në mënyrë misterioze 11 persona, ndërsa janë zhdukur dy të tjerë. Shënjestra
Dramë në Stamboll, Erdogan humb kryeqytetin dhe qytetet e mëdha Pushteti autoritarist, burgosjet dhe nxjerrjet masive nga puna si edhe kriza ekonomike duket se i ka dhënë rezultatet e
Vrasja që ndezi flakë Shkodrën, e gjithë seria e ekzekutimeve mafioze në qytetin verior (FOTO LAJM) 11 të vrarë dhe dy të zhdukur brenda 8 muajve. Ky është bilanci tragjik i luftës mes grupeve kriminale në Shkodër. V
Tifozët nisen drejt stadiumit, nuk mungojnë këngët dhe vallet (VIDEO) Edhe pak minuta na ndajnë nga starti i sfidës mes Shqipërisë dhe Turqisë, atmosfera në qytetin e Shkodrës ka filluar të
Fillojnë këngët e vallet kuqezi, ndizen rrugët e Shkodrës (VIDEO) Duket se të gjithë janë të emocionuar për ndeshjen me Turqinë. Edhe pse në fakt duhen edhe plot dy orë që ndeshja të
E fejuara e De Jong ambjentohet me qytetin e Barcelonës (FOTO LAJM) Frenkie de Jong prej 1 korrikut do të jetë pjesë e Barcelonës. Mesfushori holandez do të përshëndesë Ajaxin e Amsterd
Kërcet pistoleta në Peshkopi, plagoset një person Një person është plagopsur me armë zjarri pasditen e sotme në qytetin e peshkopisë, Shtetasi me iniciale V.K, 32 vjeç
Shaqiri lutet për Gjilanin (FOTO LAJM) Shaqiri nga Liverpuli, po lutet për qytetin e tij, pas aksidentit të rëndë gjatë ditës së enjte që solli vdekjen e një p
E FUNDIT/ Ka të vdekur, kamioni futet në mes të turmës në qytetin shqiptar (VIDEO) Një aksident i rendë ka ndodhur pak më parë në Gjilan, ku një kamion mallrash ka humbur kontrollin dhe është futur në rr
Dy vjet pas çlirimit të ISIS, ja si duket qyteti Mosulit (FOTO LAJM) Dy vjet pasi kryeministri Haider al-Abadi e shpalli Mosulin të çliruar nga luftëtarër e ISIS vendi duket një gjëndje të
Partneri i ri i Arbanës, dikur i fejuar me Rudina Dembecajn (FOTO LAJM) Arbana Osmani është duke përjetuar një histori dashurie me regjisorin e emisionit "Dua Të Të Bëj Të Lumtur", Eduart Gris