999 rezultate për

qytetin

Njihuni me qytetin që rri në errësirë 65 ditë në vit (FOTO LAJM) Në shikim të parë, qyteti i Utqiagvikut mund të duket sikur çdo qytet tjetër arktik. Por i veçantë për diçka – Utqiag
Prekëse, pas çlirimit nga ISIS festohen Krishtlindjet në Alepo (VIDEO) Qindra sirianë dolën në rrugët e Alepos, qytetit që dikur ishte vatër kulture, tashmë të shndërruar në rrënojë prej luft
Një tjetër shpërthim trondit qytetin e Vlorës Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sërish qytetin e Vlorës. Shpërthimi a ndodhur në një pallat ndërkohë që mësohe
La Amerikën për Shkodrën por u arrestua, kardiologu i njohur ikën nga spitali Luan Dragusha u bë edhe më i njohur kur la SHBA-në për të punuar në Shkodër, në qytetin e tij. Ai ka kyer të paktën
Befason portieri Chelseat, ngatërron qytetin (FOTO LAJM) Chelsea barazoi 2-2 ndaj Videoton në ndeshjen e fundit të zhvilluar për fazën e grupeve të Europa League. Tekniku i
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
Pamje apokaliptike, çfarë la pas tërmeti 7 ballë në Alaska (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm tronditi qytetin më të madh të Alaskës, Anchorage, gjatë së premtes, duke tundur dhunshëm godinat
Alarm për puç në Arabinë Saudite, ushtria mësyn kryeqytetin Mediet saudite kanë thënë se princi Mohammed bin Salman e ka vënë ushtrinë në gjendje gatishmërie, pas thashethemeve se
Apokalips në Turqi, furtuna merr ujin nga deti dhe përmbyt qytetin në pak minuta (VIDEO) Pamje apokaliptike kanë qenë ato me të cilat u përballen banorët e qytetit bregdetar të Bodrumit gjatë ditës së sotme.
Sulm i tmerrshëm në Pakistan Së paku 35 njerëz janë vrarë dhe 50 të tjerë janë plagosur pas një sulmi me bombë në një treg në veri të Pakistanit, dis
Ndërron jetë gazetari shqiptar në Maqedoni Qenan Hasani është zëri nga Manastiri që u dëgjua mbi tri dekada. Hasani u lind me 20. 05.1940 në fshatin Desovë të Pril
Skocezi bën Shqiponjën, Tifozët me fustanellë karakteristike pushtojnë Tiranën Në ndeshjen që Shqipëria do të luajë ndaj Skocisë, të shtunën mbrëma në Tiranë kanë zbarkuar reth 2 mijë tifozë Skocezë.
Dy muaj më parë u ekzekutua Arjan Ferracaku, dyshimet e frikshme mbi atentatin mafioz në Shkodër Atentati mafioz në lagjen "Partizani" në Shkodër, në zonën e njohur si Markata ka tronditur sërish qytetin veri-lindor t
"Ekzekutimi mafioz i Edison Harizit, ishte miku i Olsi Ramës dhe Geron Xhafës" Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike disa prej denoncimeve të mbërritura në adresën e tij. Sipas ish-kryem
Pakësohet ushqimi, ujku zbret në qytetin e Gjakovës (VIDEO) Me ditët e ftohtatë dimrit edhe ujqërit kanë filluar të afrohen në qytetet e Kosovës. Është qyteti i Gjakovës që po r
Hapen dosjet e vitit 97', qindra vrasje do gjenë drejtësi Dosjet e ngjarjeve të vitit 1997 që tronditën qytetin e Beratit do shkunden nga pluhuri i harresës dhe do të rihapen për
Lori ikën nga Shqipëria dhe vendoset në qytetin që ëndërrojnë të gjithë (FOTO LAJM) Tre ditë më parë, trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, festoi 25-vjetorin e lindjes. Në profilin e saj në Instagram
"Alarmohet policia, Balili ndodhet në Shkodër?" Çfarë ndodhi në qytetin verior Natën e së mërkurës deri në mëngjesin e së enjtes në Shkodër është organizuar një aksion policor me qëllim kapjen e të s
Takimi Shqipëri-Kosovë, kur dhe ku mblidhen dy qeveritë Mbledhja e fundit mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës u mbajt në qytetin e Korçës, ndërsa këtë radhë ëhstë ve
"Nëna e të gjitha bombave", si u zhduk nga faqja e dheut qyteti bregdetar (FOTO LAJM) Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët. Kur Uragani