999 rezultate për

qytetin

Temperaturat arrijnë -46 gradë C, si jetojnë njerëzit në qytetin më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Të gjithë po përjetojmë ditë të ftohta, por banorëve të Oimiakonit do t’u dukemi njerëz që ankohen kot. Në këtë vend, te
Trupat turke futen në Libi, gjenerali Haftar merr qytetin e rendësishëm Forcat e gjenerali Khalifa Haftar kanë mundur të marrin qytetin e rendësishëm të Sirtes në bregun e Mesdheut duke largua
Në qytetin e dashurisë, si filloi 2020 për Eduartin dhe Arbanën (FOTO LAJM) Arbana dhe Eduarti nuk kanë bërë akoma vitin që lidhja e tyre është bërë publike, por në kaq pak kohë çifti është ka bër
Termometri shënon -53 gradë, ç'po ndodh në qytetin e akullt (FOTO LAJM) Një spektakël unik dimëror është vënë në skenë në qytetin më ftohtë të Kinës, Huzhong, ku temperaturat shkuan deri në -5
Suarez rimartohet pas 10 vitesh me Sofia Balbin Pas 10 viteve martesë, Luis Suárez dhe Sofía Balbi rimartohen në një ceremoni intime që do të zhvillohet në Uruguaj. Të
Jonida Maliqi u filmua duke kapur nga të pasmet Flori Mumajesin, Romeo merr vendimin e papritur Pak më parë rrjeti u ndez nga video të cilës nuk i dihet saktësisht viti, në momente intime mes Flori Mumajesit dhe Joni
Çudi shqiptare, në Vlorë vidhet kabulli që do të ndriçonte qytetin për festa Me rastin e festave të fundvitit në Vlorë është vjedhur kabulli elektrik që duhej të ndricohente qytetin në Lungomare.
Pa asnjë dëm, pse u shpall e pabanueshme godina 18 në Qytetin Studenti? Në datën 5 dhjetor Këshilli Bashkiak i Tiranës mori vendim për prishjen e tre godinave në Qytetin Studenti, të populluar
Rikthehet banda e frikshme? Ekzekutimi mafioz i kujton lushnjarëve vitin e mbrapshtë Enver Boriçi është viktima e fundit e atentateve mafioze që kanë shoqëruar Lushnjen gjatë viteve të fundit. Më parë
17 mijë bileta të shitura! Derbi në "Air Albania" ka çmendur kryeqytetin Trendi u pa që në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Rradhë të gjata në të gjitha pikat e shitjes me tifozë që
Banorët të frikësuar, ujku zbret në qytetin shqiptar (VIDEO) Në stinën e dimrit, shumë nga fshtarat shqiptarë ndjejnë rrezik për shkak të kafshëve të egra. Në fshatin Dimc të Han
Shembet godina numër 15 në Qytetin Studenti (VIDEO) Është shembur ditën e sotme godina numër 15 në Qytetin Studenti për shkak të dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo go
Pa lek e pa strehë, banorët e 3 godinave në Qytetin Studenti nxirren jashtë Banorët e tre godinave në Qytetin Studenti janë nxjerrë jashtë nga Policia Bashkiake pas dëmtimeve që solli tërmeti i 26
Tjetër tërmet godet vendin Një tjetër lëkundje është ndjerë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë me epiqendër në qytetin e Durrësit me magn
Lëndoi 3 njerëz e anoi pallatin, tiranasit braktisin me urgjencë kryeqytetin (VIDEO) Tërmeti i pasdites ka shkaktuar panik të madh në Tiranë. Deri më tani raportohet 3 persona të lënduar nga tërmeti ndërko
Plas arma në Rreshen, niset në gjendje të rëndë drejt Tiranës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Rreshenit. Burime për albeu.com bëjnë me dije se një
3 persona rrahin barbarisht me grushta dhe shkelma të riun në Berat (VIDEO) Pamje të rënda janë publikuar ku shihet se si disa të rinj dhunojnë barbarisht një bashkëmoshatarin e tyre. Ngjarja e
Aksident në Elbasan, përplaset me shtyllën e lë qytetin pa drita Një aksident ka lënë qytetin e Elbasanit pa drita. Një makinë është përplasur me një shtylle elektrike në dalje të qy
The Guardian: Njihuni me qytetin shqiptar që u ndërtua nga njerëzit Prestigjozja “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim Kamzës, ku e përshkruan me detaje që nga ndërtimi i shtëpive, rrug
Arbër Zeneli viziton qytetin e tij të zemrës në Kosovë (FOTO LAJM) Njëri ndër mysafirët më të veçantë në ndeshjen Kosovë – Angli, ishte mesfushori Arbër Zeneli. Ai shfrytëzoi pushimin