999 rezultate për

qytetareve

IKSHPK kërkon edhe një herë ndihmën e qytetarëve për të parandaluar koronavirusin Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka apeluar qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve të ekspertëve e të qëndrojnë në shtëp
McGregor i kërkon ndihmë ushtrisë irlandeze për mbajtur qytetarët mbyllur nëpër shtëpia Ylli i UFC, Conor McGregor, i ka bërë thirrje Ushtrisë së Irlandës që të dalin dhe të marrin situatën nën kontroll. N
Autoriteti i Aviacionit Civil thirrje qytetarëve: Mos blini bileta Autoriteti i Aviacionit Civil këshillon të gjithë qytetarët të evitojnë blerjen e biletave të transportit ajror nga çfar
Policia bën njoftimin e rëndësishëm për këdo që do të qarkullojë me makinë (FOTO LAJM) Me qëllim parandalimin e përhapjes së koroavirusit, tashmë prej ditësh është i ndaluar dhe qarkullimi i mjeteve private
Po mbahet e fshehtë? Pas 140 milionë ndaj Becchetit, tjetër gjobë qytetarëve në Vlorë Pas vendimit të Arbitrazhit Ndërkombëtar për të detyruar shtetin shqiptar që t’i paguajë biznesmenit Italian, Francesco
Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri: Kthehuni në SHBA sa më parë Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim i bëri thirrje të gjithë qytetarëve amrikanë në Shqipëri që të rikthehen sa më
PDK: Koalicioni mori fund nga mashtrimet e akuzat ndaj njëra-tjetrës Me rrëzimin e qeverisë Kurti, Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate ka thënë se Koalicioni qeverisës ndërmj
Osmani: Duke e votuar mocionin ne braktisim vullnetin e qytetarëve për ndryshimin që kërkuan Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë. Ajo
Maqedonia e Veriut thirrje qytetarëve: Kush është në Gjermani do mund të kthehet Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për shtetasit e saj të cilët duan të kthehen në vend në një
Mes të shëruarve në Shqipëri, edhe një mjek dhe një infermiere Numri i personave të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 17. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu
Kurti i vendosur në qëndrimin e tij: Parësor është shëndeti i qytetarëve Pavarësisht mocionit ndaj qeverisë dhe sulmeve të Presidentit, kryeministri Kurti e ka të qartë se ku duhet të jetë aktu
Protesta me tenxhere sonte kundër LDK-së dhe opozitës Nisma për protestën në ballkon do të vazhdojë edhe sonte, duke filluar nga ora 20:00. Sipas njoftimit, sonte është parap
"SHBA do vazhdojë mbështetjen", ambasadorja Kim reagon pas çeljes së negociatave Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me vendimin e ministrave të BE për t’i ha
Qeveria e Kosovës merr vendimin drastik, ndalohet lëvizja e qytetarëve dhe automjeteve Qeveria e Kosovës ka miratuar sonte në mbledhjen e saj virtuale pikën përmes së cilës kufizohet lëvizja e qytetarëve.
Presidenti thërret konferencë urgjente për media Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur konferencë për media pas vendimit të qeverisë për vendosjen e masave për k
Tabaku-Ramës: Plani yt nuk prek lekët e oligarkëve, por fut në borxh shqiptarët Demokratja Jorida Tabaku ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook ku deklaron se akti normativ i publikuar sot
Gjest i madh, tifozët e Dinamos u vijnë në ndihmë bashkëqytetarëve të prekur nga tërmeti Kreqyteti kroat, Zagrebi po përjeton një situatë të tmershme. Sikur të mos mjaftonte përhapja e pandemisë së koronavirus
Rama publikon apelin e mjekëve: Ju lutem na ndihmoni, qëndroni në shtëpi (VIDEO) Kryeministri Edi Rama shprehet se mjekët e spitalit infektiv në Tiranë janë të alarmuar nga sjelljet e qytetarëve që nuk
Thaçi apel qytetarëve: Rolin kryesor e keni ju, respektoni rekomandimet e IKSHP-së Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha sot se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, Forca e Sigurisë së Kosovës, Pol
Rama-qytetarëve: Kjo luftë nuk erdhi që njerëzit të hanë e të pinë në shtëpi Kryeministri Edi Rama në një komunikim me qytetarët ka forcuar thirrjen që ata të qëndrojnë në shtëpi, sepse koronavirus