999 rezultate për

qytetareve

Komuna e Tetovës paralajmëron shpërndarjen e maskave mbrojtëse deri te shtëpitë e qytetarëve Tridhjetë mijë maska mbrojtëse ka marrë komuna e Tetovës nga institucionet qeveritare për të cilat nga Shtabi i Krizës b
I kërkon falje dhe i bën apel qytetarëve, Boris Johnson mban fjalimin e parë pasi mposhti COVID 19 Mbretëria e Bashkuar është në momentin e rrezikut maksimal në shpërthimin e koronavirusit, ndaj qytetaret duhet te bejne
Orari i ri qarkullimi, si do të lëvizet nga sot deri në 30 prill Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të qarkullimit të qytetarëve në Kosovë, që do të jetë i vlefshëm nga
A është mundësi nisja e protestave? Basha: Do t'a mbështesim me të gjitha format! "Opozita mbështet me të gjitha format e mënyrat protestat e qytetarëve për të kërkuar e fituar të drejtat e tyre e për t
Rama e talli për shifrat e varfërisë, Basha i përgjigjet: Nga Surreli nuk i sheh dot! "Nga Surreli e ke të vështirë të ndjesh dhimbjen e njerëzve..." Kreu i opozitës Lulzim Basha thotë se qeveria gënjeu
Qytetarët denoncojnë abuzimet në OSHEE, UKT dhe banka: Të presësh 4 orë për të marrë paratë e tua (VIDEO) Prej javësh qytetarët përballen me pritje të gjata tek pikat e OSHEE-së, UKT-të apo tek bankat. Një situatë e tillë nuk
Filipçe apel qytetarëve: Të respektojmë masat Apel deri te qytetarët që të mbajnë pajisje mbrojtëse nëse dyshojnë se janë të sëmurë kur shkojnë në dyqane, farmaci, ba
"Rama ka thënë burg 674 herë", Hajdari: Qytetarëve t'u jepej çek, jo pako ushqimore Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari tha se qeveria ka braktisur qytetarët, ndërsa shumë prej tyre ndodhen në vësh
Shkodra u kthye në vatër të nxehtë të COVID-19, Voltana Ademi ka një kërkesë për prefektin Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka kërkuar një letër prefektit dhe Komisionit të Mbrojtjes Civile të Q
Askush nuk mund të fshihet, nis monitorimi me dron i qytetarëve që thyejnë karantinën (VIDEO) Edhe pse policia e shtetit ka forcuar masat me qëllim parandalimin e përhapjes së pandemisë, ka edhe prej tyre të cilët
Shkon në 362 numri i rasteve nga COVID 19, komuna e Deçanit thirrje qytetarëve Pavarësisht që numri i personave të prekur me koronavirus në vend ka arritur në 362, komuna e Deçanit deri më tani vazhd
Javët në vijim pritet të jenë më kritike, Kurti apel qytetarëve: Rrespektoni masat Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nu
A do të paguhet energjia e muajit Mars? Përgjigjet OSHEE Administratori i OSHEE-së Adrian Çela sqaroi gjatë një interviste në “Opinion” çështjen e faturimeve të energjisë elekt
Thaçi: Masat e qeverisë të pamjaftueshme, sjellja e qytetarëve jokorrekte Partia Demokratike Shqiptare vlerëson se masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë dhe institucionet e tjera releva
Meta thirrje urgjente autoriteteve: Lejojini shqiptarët të hynë në vendin e tyre Dhjetëra shqiptarë janë aktualisht të bllokuar në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë pasi policia shqiptare nuk i
''Koha nuk pret'', PD: Çfarë fsheh qeveria me testet për koronavirusin? Partia Demokratike kërkon nga qeverisë që të rrisë menjëherë numrin e testimeve për koronavirusin, duke nënvizuar se ky
Spasovski apel qytetarëve te Kumanovës: Mos u përfshini nga paniku Kryeministri Oliver Spasovski sonte në profilin e tij në Fejsbuk u qytetarëve te Kumanovës të jenë të matur në këto mome
Sela: Qeveria e vendosi në shtetrrethim Kumanovën Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot pasdite prezantoi një shtetrrethim-orë policore në Komunën e Kumanovës – një ndalim t
Basha: Qeveria të lejojë kthimin e shqiptarëve të mbetur në kufi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqiptarët që kanë mbetur në pikat kufitare. Bas
Publikohen rezultatet e qytetarëve që ndërruan jetë në Strugë, Ohër dhe Manastir Ministria ria e shëndetësisë në RMV raportoi sot për rezultatet e pacientëve që kishin ndërruar jetë ditë më parë në Str