999 rezultate për

qytetareve

Studimi: Kaq përqind e qytetarëve të Kosovës kanë frikë nga infektimi me COVID 19 Sipas një studimi të fundit të bërë nga Asociacioni Gallup, rreth frikës nga virusi COVID-19, thuhet se frika nga ky vir
E paguajnë shtrenjtë, por tiranasit nuk do të kenë ujë në fundjavë Qytetarët e Tiranës duhet të mbushin ujë për dy ditë pasi nuk do të kenë ujë në fundjavë. Kjo për shkak të fazës fin
Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK Lideri i PDK-së tha se Albin Kurti po ikë prej vetes, jo prej të tjerëve, por e ka dëmtuar rëndë Kosovën dhe këtë, qytet
VV: Protestat po bëhen të pashmangshme Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një mbledhje të përbashkët të Kryesisë me Grupin e saj Parlamentar. Sipas njoftim
Vetëvendosja nis peticion për zgjedhje të reja Sekretarja organizative e Vetëvendosjes, Vlora Haxhimehmedi para mediave tha verdikti i Kushtetueses tregoi se të tjerët
Budina thirrje nga Durrësi qytetarëve: Ngrijeni kokën se Meta do të shpërndajë Kuvendin "Ky parlament është i paligjshëm. Duhet të shpërndahet. Presidenti e tha, meqenëse populli do të ngrihet i gjithi, Presi
Pas Bashës reagon edhe Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë Zgjedhoren! "LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së
Kryeministrja e Zelandës së Re u jep lajmin e mirë qytetarëve të saj: Vetëm 4 ditë punë në javë! Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, propozon vetëm katër ditë punë në javë, në mënyrë që ti jepet shtysë eko
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
"E ke me të dëgjuar nga TV", Rama mohon dhunën e policisë ndaj qytetarëve (FOTO LAJM) Ditën e sotme në dritë dielli, policia pati përplasje me qytetarët që protestuan për Teatrin dhe një pjesë të tyre madje
Frikë nga marshimi i qytetarëve, bllokohet aksi Elbasan-Tiranë Teksa në Tiranë po protestohej për mbrojtjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, Policia e Shtetit ka ngritur një post-bllo
Përplasje mes policisë dhe qytetarëve në Mal të Zi, përdoret gazi lotsjellës Policia malazeze hodhi gaz lotsjellës të mërkurën mbrëma për të shpërndarë grupe protestuesish në Nikshiq dhe Plevle, të
''Punoni nga shtëpia nëse mundeni'', Manastirliu ka një video-mesazh për qytetarët (VIDEO) Ministrja e Shëdetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në facebook, i ka bërë thirrje t
Murrizi: OSHEE po ndërron masivisht sahatet për të fshehur vjedhjet Deputeti Myslim Murrizi ka denoncuar në Facebook, lëvizjet e fundit të OSHEE, që sipas tij po mbulojnë vjedhjen që iu ës
Partitë presin zgjidhje pas takimet me presidentin Pandarovski Një ditë përpara takimit të Presidenti, Stevo Pendarovski, partitë politike mbeten me qëndrime të ndryshme për datën e z
Shumica e qytetarëve në Maqedoni mund të marrin ndihmë një herë nga shteti deri në 10,000 denarë Një grup i ri i masave që do të rrisin konsumin publik dhe personal është duke u përgatitur nga Qeveria, si pjesë e pake
Basha reagon sërish për Teatrin: Akt lufte i Ramës Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një postim në rrjetin scoial Tëitter lidhur me cështjen e Teatrit Kombëtar si edh
Këto tre shtete i japin dritën jeshile qytetarëve për të udhëtuar në vendet fqinje Kryeministrat e Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë – që të tria vende të Bashkimit Evropian – thanë se do të krijojnë një
Të paqartë? Ky është orari i qarkullimit deri më 4 maj Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të qarkullimit të qytetarëve deri më datën 4 maj. Në anën tjetër, d
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra