999 rezultate për

qytetareve

57% e qytetarëve nuk e kanë luksin për të shkuar në pushime Rreth 29 për qind e banorëve të vendeve anëtare të BE-së të moshës mbi 16 vjeçare nuk kanë mundur të bëjnë pushim vjetor
Policia maqedonase në aksion, kapin 301 shkelje për mosmbajtje të maskës Gjatë njëzet e katër orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes s
Manastirliu: Nga sot maskat janë të detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja Manastirliu u ka bërë apel të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat, për të kufizuar përhapjen e COVID19.
Sot përfundon fushata, nga mesnata fillon heshtja zgjedhore Pas 20 ditësh fushatë zgjedhore në të cilën partitë politike dhe koalicionet e prezantuan ofertën e tyre para qytetarëve
Manastirliu iu bën një thirrje qytetarëve: Kujdes! Sot humbëm një betejë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga Durrësi deklaroi se ditën e sotme u humb një betejë, teksa përmendi nda
Kurti: Zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje (VIDEO) Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se zgjedhjet janë zgjidhja e vetme si për shëndetin e qytetarëve, a
Naser Ziberi nga Kërçova: Fitorja jonë në dobi të qytetarëve Kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi së bashku me Shtabin Qendror Zgjedhorë të BDI-së, qëndroi në komunën e Kërçovës
"Ka të rinj të shtruar rëndë", Manastirliu apel të fortë shqiptarëve ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka bërë apel shqiptarëve që të bëjnë kujdes nga COVID-19 më shumë se kurrë
Ahmeti: Sot kryeministrin nesër kryetarin e shtetit Me mesazh për unifikim nga Ura e Gurit në Shkup e cila njëherësh paraqet edhe simbol të lidhshmërisë së anës së shqiptar
Maqedonia vijon të shënojë rritje infektimesh, autoritetet apel qytetarëve Dje Maqdonia e Veriut konfirmoi 173 raste të reja me Covid-19 nga 1.650 testime dhe 15 viktima. Lidhur me këto shifra
Mbi 64% e qytetarëve nuk ikin dot për pushime Më shumë se 64% e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut nuk bëjnë dot as një javë pushime larg nga shtëpia. Rezultatet
Skënder Brataj mesazh qytetarëve: Kemi parë fotot e arkivolëve të grumbulluar Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj vazhdon të bëjë apel qytetarëve, që të tregojnë kujdes ndaj pandemisë së Covi
Mbyllja e kufijve për Shqipërinë, habit Pipero: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta! Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero tha për "Ilva Now" se vdekja e kolegut të tyre ishte një lajm shokues për të gjithë d
Kufijt hapen më 1 korrik, ambasada greke sqaron si do të bëhet lëvizja e qytetarëve shqiptarë Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar si do të procedohet me lëvizjen e qytetarëve pas datës 1 korrik. Ambasada bën të
Xhaferi flet nga Manastiri: Ideja për kryeministër shqiptar është reale Kam dëshmuar se flas dhe punoj për qytetarët dhe interesat e tyre, të cilët i përfaqësoj në Kuvend, dhe për këtë shkak b
Tërmet 5.6 godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë
ASH rrezikon shëndetin e qytetarëve, nuk respekton masat për kujdes (VIDEO) Për koalicionin midis partisë në pushtet Alternativa dhe Aleancës për Shqiptarët më shumë vlejnë zgjedhjet e 15 Korrikut
Pas aktakuzës, Thaçi sonte do tu drejtohet qytetarëve Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do t’u drejtohet qytetarëve me një fjalë nga zyra e tij. Kjo
Tritan Kalo mesazh qytetarëve: Mos bini pre e idiotësirave që COVID-19 nuk ekziston Mjeku infeksionit Tritan Kalo ka patur një mesazh për qytetarët këtë mëngjes. Sipas tij ata nuk duhet të bien pre të
Sondazhi nga MCMC: Ali Ahmeti dyfish më shumë i zgjedhur se Ziadin Sela (FOTO LAJM) Pothuajse gjysma e qytetarëve (47%) mendojnë se shteti po lëviz në drejtim të gabuar, i cili është i ngjashëm me kontrol