999 rezultate për

qytetareve

Hoti përballet me deputetët: Nuk keni hallin e qytetarëve Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se orët shtesë dhe shtesa e rr
Apel i fortë i Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e shkollave Në deklaratën e sotme MSH apeloi për një kujdes të shtuar të qytetarëve, veçanërisht pas nisjes së shkollave. ” Minis
Xhaferraj me tone të ashpra bashkisë Durrës: Paaftësia nuk justifikohet me statuse boshe Kryetari i i PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar me tone të ashpra ndaj Bashkisë së Durrësit. Me anë të n
Mali i Zi vendos! Sa përqind e qytetarëve kanë votuar deri tani Mali i Zi po vijon procesin e votimit ndërsa deri më tani raportohet se pjesëmarrja është 54.1%, shifër kjo shumë e lart
Thaçi iu drejtohet qytetarëve të Kosovës, flet edhe për mandatin e Gjykatës Speciale (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një video-mesazhi i është drejtuar qytetarëve të vendit duke iu shprehur ngus
Foto që preku zemrat e qytetarëve: Infermierja i ofron ndihmë koleges në Fushë Kosovë Lufta me pandeminë e krijuar nga virusi Covid-19, ka detyruar të gjithë stafin mjekësor që të jenë në krye të detyrës.
KOSOVË/ Nuk respektojnë masat anti Covid-19, rrahje mes qytetarëve dhe zyrtarëve të policisë (VIDEO) Dy zyrtarë policorë në rajonin e Ferizajt, janë përballur me sulm fizik ndërsa ishin të angazhuar në planin operativ në
Policia nxjerr foton e kërkon ndihmën e qytetarëve: Ky person është i rrezikshëm! (FOTO LAJM) Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur vendodhjen e shtetasit Cenë (Avdyl) Isenaj, pasi akuzohet
Meta i tërheq "veshin" MJ për situatën në Kakavijë: Gjeni menjëherë zgjidhje Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dënuar ashpër situatën e krijuar në Kakavijë, ku mijëra automjete kanë mbetur në ra
Xhaferaj: Bashkia Durrës, mbledhje urgjente pas vizitës së Bashës në Manzë (FOTO LAJM) "Tërmeti ishte një fatkeqësi, por fakti se me qindra qytetarë vazhdojnë të ndjejnë pasojat është një zgjedhje e qeverisë
"Virusi po gjunjëzon botën", mjekja shqiptare thirrje qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë një postim në rrjetin scoial Facebook ku ka s
Distancë mbi 1 metër dhe maska, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi.
Mali i Zi merr vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në l
Stuhitë "gllabërojnë" jugun e vendit, policia apel qytetarëve Stuhi dhe reshje të dendura shiu kanë pushtuar të gjithë vendin që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Bregdeti
Shefja e Infektivit thirrje qytetarëve: Virusi është mes nesh Shefja e Infektivit, Najada Çomo i bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Përm
Si rrallë herë, Ruçi mesazh qytetarëve: Ju drejtohem si prind! Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është drejtuar me një apel qytetarëve shqiptarë për të shtuar kujdesin ndaj koronavirusit.
Murrizi-Gjiknurit: Prano propozimin e Bardhit dhe Bylykbashit Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike për hapjen 100% të listave të kandid
Kalo apel qytetarëve: COVID-19 merr jetë, gjallon vrullshëm mes nesh Mjeku infeksionit Tritan Kalo, vijon të bëjë apel qytetarëve që të jenë sa më të kujdesshëm në lidhje me masat që duhet
Brataj thirrje qytetarëve: Jo mjekime interneti kundër COVID-19, nuk ka betadinë për shpëlarje fyti "Nuk ekziston BETADINË për shpëlarje fyti, betadina është një dizifektant për plagët!" Kreu i Urgjencës Kombëtare, Sk
Qeveria mbyll klubet e natës, diskot dhe lounge baret: Gjobat janë marramendëse (VIDEO) Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një deklarate për mediat, ka folur mbi vendimin e Qeverisë për ndalim