999 rezultate për

qytetareve

Shpërthimi në Ferizaj, si është gjendja e qytetarëve që po trajtohen në Turqi e Austri Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferencë për media ka treguar gjendjen shëndetësore të qytetarëve që u lë
Kjo është marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Vjosa Osmani kanë zyrtarizuar sot kandidimin e tyre në zgjedhjet e pë
Ish-deputetja e PD në Zall-Bastar: Banorët rrezikojnë jetën për një urë! Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku u ndal sot në Zall-Bastar ku u takua me disa banorë. Tabaku deklaroi se reshjet e shiut
Basha thirrjen nga Oboti: Shteti të lërë gjithçka tjetër e të vijë në ndihmë të qytetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar zonave të përmbytura në Shkodër, për të parë më nga afër situatën e rëndë. Basha
Kryemadhi: 70% e qytetarëve janë më keq ekonomikisht se 4 vite më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nga njësia numër 7 në kryeqytet deklaroi se qytetarët janë sot më keq ekonomikisht ng
Në vitin 2021 të mos ketë më Covid-19! Dëshira më e madhe e qytetarëve është të ketë më shumë shëndet (VIDEO) Të ketë shumë shëndet, kurse problemet që i solli koronavirusi të mbesin në vitin që e lamë pas. T’i harrojmë të gjitha
Zgjedhjet 25 Prillit, 189 mijë qytetarëve u bëhet i pavlefshëm dokumenti i identifikimit Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile i është përgjigjur kërkesës së Komisionerit Shtetëror Ilirjan Celibashi lidhu
Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përkujtuar të gjithë viktimat si pasojë e COVID-19, teksa ka thënë
Qeveria e Maqedonisë u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe rekomandimet gjatë festave Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë qytetarëve ua uron festat e krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, duke
Fishekzjarre dhe kapsolla, Ministria i bën apel qytetarëve të Kosovës Ministria e Punëve të Brendshme po kërkon nga qytetarët që të kenë kujdes në përdorimin e fishekzjarrëve dhe mjeteve tje
Vendet e BE-së i mbyllin dyert shqiptarëve, ja sa qytetarë u refuzuan të hyjnë Vendet e Bashkimit Europian kanë forcuar rregullat dhe kontrollet për emigrantët. Sipas të dhënave të Eurostat gjatë
PD në Shkodër reagon pas akuzave se organizoi protestën: Boll më me inskenime Pas akuzave nga Taulant Balla dhe Ilir Beqja se PD ka organizuar protestën e sotme, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Dem
Protesta e tretë për Klodian Rashës, Yuri Kim biseda me Ramën, Bashën dhe Kryemadhin Ambasada amerikane në Tiranë e konsideron tragjedi vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie duke shprehur ngushë
Protestuesit e revoltuar nuk ndalen: Shkulin semaforë, bllokojnë rrugët dhe shkatërrojnë gjithçka Protesta e qytetarëve të revoltuar po vijon prej dy orësh në rrugë të ndryshme të kryeqytetit. Të rinjtë e indinjuar
Vrasja e Klodian Rashës, Ambasada Amerikane thirrje për kujdes qytetarëve të saj Në një njoftim në faqen zyrtare, ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve amerikanë të shmangin tubimet e mëdha, pas
Meta i shqetësuar: Situata me pandeminë është përkeqësuar Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim ku i kërkon qeverisë të bëjë maksimumin në luftë me pandeminë e koronavirusit du
Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese Opozita do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit teknik anti-Covid për të ndaluar tubimet politike.
Manastirliu tjetër apel qytetarëve: Kufizo kontaktet Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje qytetarëve, si pasojë e shtimit të ndjeshëm të rastev
Braçe thirrje qytetarëve: Më rëndë se kurrë, a doni të izolohemi sërish?! "Gjithcka e kishim dhe e kemi ende ne në dorë; e di që është e vështirë kështu, por duhen kufizuar patjetër takimet jash
Shifrat e dhimbshme: 14 të vdekur dhe 565 raste të reja me COVID-19 në vend Në 24 orët e fundit në vendin tonë 14 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa janë regjistruar 565 raste po