999 rezultate për

qytetar

Vonimi i rezultateve të zgjedhjeve në Kosovë, KQZ i shpjegon arsyen qytetarëve Kryetarja e KQZ-së së Kosovës, Valdete Daka, i ëhstë drejtuar sot qytetarëve të Kosovës me një deklaratë në të cilën shp
BE: Zgjidhni konfliktin, gjykata jetike për qytetarët Bashkimi Evropian u bën thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërj
600,000 qytetarë të vendeve të BE-së aplikojnë për letra në Mbretërinë e Bashkuar 600,000 shtetas të BE-së kanë bërë kërkesë për të drejtat e qëndrimit në Brexit. Shifrat e reja tregojnë se numri i ç
Qytetarët, thirrje për bashkim opozitës shqiptare (VIDEO) Përçarja e faktorit politik shqiptarë në Maqedoninë e Veriut në shumë parti, ka shkaktuar reagimet të shumta jo vetëm te
Rrugët mbushen plot me prostituta, digjen me cigare dhe rrihen: Si funksionon banda e shqiptarëve në Paris Qytetetarët e Parisit i janë nënshtruar një peticioni përsa i përket goditjes së një bande shqiptare për prostitucion.
"Kushte si Afrikë, tarifat si Amerikë": Policia përleshet me studentët te "Qytet Studenti" (VIDEO) Disa studentë janë përleshur me policinë vetëm pak minuta më parë në zonën e "Qyteti Studenti". Sipas një qytetari, poli
Erërat e forta bëjnë të pakalueshme rrugën e Llogarasë Për shkak të motit të keq rruga e Llogorasë është e pakalueshme. Si pasojë erës së fortë janë rrëzua shtylla tensioni t
Basha nga Spitali i Traumës: Skenar i Ramës që të çojë qytetarët drejt përgjakjes Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar të lënduarit nga përplasja në zonën e "Astriti". Për gazetarët ai tha se ky është nj
Samiti i Ohrit, Zaev: Qytetarët e rajonit do lëvizin me kartë ID Pas takimit të Samitit të Ohrit, që bëri bashkë kryeministrin Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe preside
A do të martoheshit me një mashkull ose femër serbe? Kështu përgjigjen qytetarët (VIDEO) Qytetarët dhanë përgjigje interesante kur u pyetën se a do të martoheshin me një mashkull ose femër serbe. Në rubrikë
Nxënësit shesin lirisht "mall" në shkolla: E di sa dru të bën Emisioni “Stop” në Tv Klan ka publikuar fenomenin e shitjes së drogërave në ambientet e shkollave. Ky fenomen negativ vi
Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane, sistemi lë qytetarët pa aplikuar Sapo u mbyllën aplikimet për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ju që nuk keni plotësuar ende aplikimin për Lotarinë Amerikan
Kamëz/ Kris pistoleta, policia fsheh ngjarjen ku u përfshi "i forti" i kromit Një ngjarje e rëndë dyshohet se ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Kamëz. Një qytetar ka denoncuar tek ish-kryeministr
"Ej, ou, mos prek", plas grushti në Vlorë (VIDEO) Një sherr masiv mes disa personave ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen
I humbur prej 40 ditësh, kërkohet ndihma e qytetarëve për gjetjen e një personi Prej 40 ditësh, një 60-vjeçar nga Bulqiza rezulton i humbur, dhe familjarët nuk kanë asnjë kontakt me të. Ata kanë kë
Arben Malaj sulmon Veliajn: Si dënohen më gjoba qytetarët nga bashkia Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka sulmuar kryebashkiakun Erjon Veliaj, për çështjen e parkimit, duke thënë se po
Zaev: Ndryshimet nuk i sjell vetëm Qeveria, por të gjithë qytetarët "Të gjithë do të duhet të punojmë dyfish, të bëjmë dyfish më shumë dhe të jemi dyfish më të mirë, ka shkruar sot kryemin
Zaev: Të demotivuar do vazhdojmë reformat, të sjellim Europën tek qytetarët (VIDEO) Pas vendimit për mos‘hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maëdonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të
Rama flet pas disfatës së negociatave, qytetarët: Jep dorëheqjen! Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat po flet në lidhje me përgjigjen negative që mori sot Shqipëria për hap
Isa Mustafa del "kundër" diasporës: Është më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë (VIDEO) Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fitues