999 rezultate për

qysh

Ismaili: Arbanë distancohu edhe prej krimit! Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra ka reaguar ndaj gjuhës së Ismailit të cilën e kishte përdorur ndaj anëtares së PDK-së,
Aliu jep detaje për telefonatën e Kurtit me Mustafën Liburn Aliu nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për telefonatën e zhvilluar mes kryetarit Albin Kurti si dhe kryetarit të
Ish-shefi i CIA-s ishte ankuar për ndërhyrjen ruse qysh në gusht Ish-drejtori i CIA-s, John Brennan, tha se ka biseduar direkt me kreun e agjencisë kryesore ruse të sigurisë, për t’u an
Lista e ekzekutimeve ishte hartuar qysh në vitin 2015 nga Murat Jashari (VIDEO) Qysh majin e vitit 2015, Murat Jashari kishte planifikuar që pranverën e këtij viti – 2017, të niste ‘hakmarrjen’ ndaj a
Zgjedhjet në Drenas, shpërndahet materiali votues Fletëvotimet dhe materialet e tjera që do të përdorën nesër për votim tashmë kanë mbërritur në Drenas. Eskorta që ka
Ja përse pullat në këmishat e grave e meshkujve janë në anë të kundërta Të gjithë sa herë jemi munduar të blejmë një këmishë gjithmonë kemi kontrolluar kopsat, pasi meshkujt i kanë kopsat e kë
Përmendoret e përlyera me bojë do të pastrohen Qyteti i Shkupit ka vendosur ti pastrojë përmendoret e lyera me bojë. Përmendoret u spërkatën me bojë gjatë ”Revoluc
Fiton Milani (VIDEO) Milani ka fituar 0:1 përballë Bolonjas me një gol të realizuar nga ana e Carlos Bacca në minutën e 40-të nga pika e bard
Ja çfarë heqin durrsakët për të marrë abone Në qytetin e Durrësit shpërndahen më pak abone sesa kanë nevojë njerëzit për to. Mungesa e aboneve i ka shtyrë njerëz
Mot i "egër" në Islandë Islanda po përballet me një mot "të egër". Autoritetet meteorologjike islandeze thanë se vendi po përballet me një mo
SPECIALE/ Yjet, listat, grupet e "Copa America" (FOTO LAJM) Duke filluar 11 qershori dhe deri më 4 korrik "Copa America" rezervon vetëm spektakël. 12 skuadra do tentojnë ta fit
Këtë vit "Newborn" do ta ngjyrosin të gjithë qytetarët Ashtu si çdo vit monumeneti "Newborn" në Kosovë do të ngjyroset, por kësaj herë ngjyrat do t'ia japin vetë qytetarët e K
Zekolli: Po tentohet të shkatërrohet opozita Analisti politik Arsim Zekolli intervistë në gjuhën boshnjake për televizionin “Al Jazzera”, lidhur me zhvillimet e fund
A është ky fundi Luftës së Ftohtë në Amerikë? Nga Jean-Jacques Kourliandsky A është një surprizë kjo etapë e re e afrimit mes Kubës dhe Amerikës? Ky ve
Alves nga Barcelona te United? Manchester United është duke e menduar transferimin e mbrojtësit brazilian të Barcelonës, Dani Alves. Reprezentuesi b
Përkujtohen 46 viktimat e masakrës në Qyshk të Pejës Sot përkujtohen 46 shqiptarë të vrarë në Qyshk të Pejës të vrarë nga forcat serbe në vitin 1999. Më 14 maj të vitit 1
Në Shkodër mësohet serbisht Në ambientet e shoqatës serbo-malazeze “Moraça-Rozafa” në Shkodër ka filluar mësimi i gjuhës serbe nga fëmijë shqiptarë.
Metrotë më të bukura në Evropë (FOTO-LAJM) Në vitin 1983 në Britaninë e Madhe u ndërtua metroja e parë e cila më pas do të pasohej edhe nga metro të tjera në Paris
Rama: Për armët kimike nuk isha i bindur as unë Kryeministri Edi Rama deklaroi dje në një intervistë për emisionin “Top Show”, të gazetarit Alban Dudushi se edhe ai vet
Wallace ëndërron të luajë përkrah Ronaldos Mbrojtësi i Chelseat, Wallace dëshiron që në të ardhmen të luaje me Cristiano Ronaldon tek Real Madrid pasi sipas tij kj