999 rezultate për

qindra

Qindra miliona, sa euro dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali! Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dërguar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro,
Panik në ajër, piloti rrezikon jetën e qindra udhëtarëve për një tekë (FOTO LAJM) Një ngjarje e çuditshme dhe për më tepër, e rrezikshme ka ndodhur gjatë fluturimit të linjës Hong Kong-Dalian në Kinë gj
Tmerr në Japoni, lumi i baltës merr qytetin para: Qindra të vdekur dhe të humbur (VIDEO) Japonia është duke përjetuar një situatë të rëndë për shkak të përbytjeve ku deri më tani janë identifikuar rreth 100 vi
SHBA, qindra fëmijë në gjykata duke pritur bashkimin me familjen Në mesin e qindra fëmijëve të ndarë nga prindërit e tyre në Amerikë, qëndron edhe një djalosh 1 vjecar që pret radhën e
Qindra qytetarë e artistë nisin protestën para Kuvendit (VIDEO) Ka nisur pak minuta më parë protesta e qytetarëve dhe artisëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Siç mund t'a shi
Ky ilaç mund të shpëtojë jetën e qindrave nënave të reja Organizata Botërore e Shëndetësisë bën me dije se ilaçi i njohur si carbetocin ndihmon gratë pas lindjes të menaxhojnë g
11 ton kandil deti derdhen në plazh, qindra turistë në spital Njëmbëdhjetë ton kandil deti janë pastruar nga plazhet e Kosta del Sol, pasi 150 pushuesit u trajtuan për djegie. Rre
Qindra mësues nga Kosova shkojnë për pushime në Shqipëri Jo vetëm veteranët e luftës por edhe qindra mësues do të shijojnë këtë vit bregdetin e Shqipërisë. 425 punëtorë të ar
Shaqirin e presin me krahë hapur në Rusi, dhuron qindra autografe Xherdan Shaqiri ka jo pak tifozë dhe këtë e ka treguar edhe në zbarkimin që ka bërë në Rusi në prag të Botërorit. Sa
"Fjalëbukuri" nuk ngelet prapa për pasuri, toka, shtëpi e qindra mijëra euro Deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re (AKR), Labinot Tahiri, po del t’ia ketë parë hajrin muzi
Qindra mijëra euro harxhohen për telefona dhe udhëtimet e deputetëve Për vetëm katër muaj deputetët e Kosovës kanë marrë mbi 1.3 milion euro paga dhe mëditje, kanë shpenzuar 30 mijë euro pë
Qindra mijëra euro në vit për këshilltarët e Zaevit “Unë nuk i ndaj qytetarët e Maqedonisë, absolutisht besoj se secili mund të jetë i angazhuar. Të jenë bashkëpunues, diku
Bllokohet trafiku, askident i rëndë në aksin Tiranë-Durrës Një aksident ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë ku një mjet ka përplasur
Të vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Austria jep pasaporta për qindra kosovarë Sa u takon nacionaliteteve të austrikëve të rinj në vendin e parë janë boshnjakët (304), turqit (210), shtetasit e Maqed
Ujësjellësit nuk i intereson varfëria në Kosovë, ua ndërpret ujin qindra familjeve KRU ” Prishtina ” ka filluar me masa ndëshkuese për të gjithë borxhlinjtë e shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit.
Gjykata e nxjerr nga qelia njeriun që u kap me qindra kg mish të prishur Gjykata Themelore ne Prizren i ka ndërprerë masën e paraburgimit Anton Jupes i cili ishte arrestuar në lidhje aferën e m
Piloti i dehur ngre në ajër avionin me 300 pasagjerë, veprimi i stjuardesave shpëton qindra jetë (FOTO LAJM) Autoritetet britanike kanë arrestuar duke i vendosur prangat në avion një piloti 49 vjeçari, i cili nisi punën e saj duk
Qeveria ndan qindra-mijëra euro për organizatat e UÇK-së Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen e 326 mijë 400 eurove për organizatat e dala nga lufta, raporton KTV. M
Për tre muaj shtohen edhe qindra veteranë Gjatë tre muajve të fundit 2 mijë e 515 veteranë të rinj janë shtuar në listat e përfitimit të skemave pensionale këtë v