999 rezultate për

qeveritare

PD: Paratë e taksapaguesve i jepen klientelës qeveritare PD edhe sot ka vijuar akuzat ndaj ministrit Veliaj, sa i takon abuzimeve gjatë vizitës së Papës në kryeqytet. Më konkret
Hong-Kong, vazhdojnë protestat pro demokratike Për të mos penguar aktivitetin normal të autoriteteve dhe të qytetarëve, një tjetër thirrje vjen nga Udhëheqësi i Hong K
PD sulmon ministrin Veliaj: Dasma faturohet si aktivitet kulturor, ky është turp Në vazhdën e akuzave të ardhura nga selia e PD, dasma e ministrit Veliaj është kthyer sërish në fokus. Me anë të një dek
Kurti: Qeveria nuk sheh armikun – Serbinë, por merret me ekstremistat Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Alin Kurti ka komentuar realitetin politik në Kosovë, sidomos ceshtjen e ekstremizmit.
Përplasje të reja mes ushtrisë ukrainase dhe rebelëve rusë Një i vrare dhe disa te plagosur u raportuan pas granatimeve ne qytetin lindor te Donjetskut,nje prej bastioneve me te f
Berisha akuzon Ramën për arratisjen e dëshmitarit që pa vrasjen e kryekomisarit Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si arratisje spektakolare dhe qeveritare, arratisjen e dëshmitarit kyç të gj
Gruevski shtron iftar (FOTO VIDEO) Kryeministri Nikola Gruevski ka shtruar iftar. Në këtë iftar ishin të pranishëm edhe përfaqësues të BFI-së, deputetë
PD: Dy vetëvrasje për pushimet nga puna Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë se po tregohet arrogante dhe e pamëshirshme me popullin. Deklarata iu referua akt
Gruevski do ti japë PDSH-së poste qeveritare?! Për herë të parë në historinë politike të Maqedonisë, me poste qeveritare mund të shpërblehet edhe një parti opozitare.
Vazhdojnë luftimet në lindje të Ukrainës (FOTO-VIDEO) Pavarësisht thirrjeve të presidentit rus, Vladimir Putin për të ndalur referendumin rebelët pro- rusë thonë se nuk do e
Ambientet luksoze ku relaksoheshin qeveritarët ukrainas (VIDEO) Këto janë disa nga mjediset luksoze sekrete të qeverisë ukrainase. Televizioni amerikan CNN ka filmuar disa nga ambie
Berisha thirrje për protesta: Të ndahemi nga bandat qeveritare të Edi Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon qeverinë se po zbaton kodin e mafies dhe të heshtjes për një të zgjedhur vendor nën
Prefekti i plagosur ukrainas dërgohet për kurim në Izrael Prefekti i qytetit Harkov, në pjesën lidnore të Ukrainës, Hennadiy Kernes, është dërguar në Izrael për trajtim, një ditë
Putin kërcënon Ukrainën pas vrasjes së 5 separatistëve Komandot e Ukrainës kanë vazhduar aksionin "anti terrorist" për marrjen e ndërtesave qeveritare në Sloviansk, qytet i ci
Mediat proqeveritare heshtin për skandalin e Gruevskit Edhe pse dje pasdite dhe në mbrëmje u diskutua shumë për një aferë korruptive nga më skandalozet, lidhur me shitjen e "M
Organizatat joqeveritare: Dhuna në Radishan akt barbar, partitë shqiptare të reagojnë! Shoqatat joqeveritare kanë reaguar për ngjarjen e ndodhur në Radishan, ku një grup të rinjsh maqedonas sulmuan anëtarët
Filloi rrënimi i objektit mbi varrezën masive në Rudnicë Përfaqësuesit e Komisionit qeveritarë të Kosovës për përsona të zhdukur dhe Departamentit të Mjekësisë Ligjore po qëndro
Kirovski: Analizat e disa mediave proqeveritare janë propagandë Atanas Kirovski, një gazetar i cili gjatë tërë karrierës ka ndjekur ngjarjet në Greqi, përmes profilit të tij në Faceboo
DASH: Korrupsioni, shkelja kryesore e të drejtave të njeriut në Shqipëri Departameti amerikan i Shtetit thekson në një raport të botuar sot, se problemet kryesore në Shqipëri në fushën e të dre
Okupohen ndërtesat qeveritare në Krime dhe vendosen flamujt rus (VIDEO LAJM) Shtohen tensionet në gadishullin e Krimesë. Disa persona të armatosur kanë marrë nën kontroll ndërtesat qeveritare të ra