999 rezultate për

qeveritare

Deklarata e plotë e VV, Nisma dhe AAK-së Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma kanë dalë sot me një deklaratë të përbashkët pas takimit që kanë zhvi
Bashar Al Assad ka kryer më shumë vrasje se ISIS Organiztat monitoruese dhe analistët janë të mendimit, qeveria e presidentit sirian Bashar al-Assad ka vrarë më shumë nj
Maqedonia kërkon ndihmë nga BE-ja për krizën e emigrantëve Kriza me migrantët ka marrë përmasa shqetësuese, andaj edhe kërkon një përgjigje globale, thonë drejtuesit e institucion
Pse askush nga qeveritarët tanë nuk i përgjigjen Gjuriçit dhe zyrtarëve të tjerë serbë?! Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, shpreh habinë e tij me zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, të cilët nuk
Zbulohet identiteti i dy vajzave që pushonin në rezidencën shtetërore në Dhërmi Zbulohet identiteti i dy vajzave misterioze që u kapën dje nga kamera e Televizionit Klan duke bërë plazh brenda ambient
Nishanit i "refuzohet" qëndrimi në rezidencat qeveritare, zgjedh Shengjinin (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani bashkë më bashkëshorten e tij, Odeta Nishani, kanë zgjedhur bregdetin e Shëngjini
OJQ-të letër BE-së dhe SHBA-ve: Qeveri kalimtare Përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët kanë qenë shënjestër të përgjimeve, shprehën revoltën për ndërhyrjen e pushte
Hakerat kinezë sulmojnë agjencitë qeveritare amerikane Hakerat kinezë kanë arritur që të futen në të dhënat e mbi 4 milionë punonjësve aktualë federal, por edhe të larguarve n
PPD kërkon dorëheqjen edhe të funksionarëve të tjerë qeveritarë Partia për Prosperitet Demokratik konsideron se dorëheqjet e ministrave Jankullovska, Janakievski dhe funkcionarëve tjer
Shitja e Milanit te kinezët, një çështje qeveritare Në vitin 2009, kur Silvio Berlusconi ishte kryeministër i Italisë, pati një takim punë me Xi Jinping, Sekretarin e Përgj
BE: Të shmanget përshkallimi i tensioneve Delegacioni i Bashkimit Evropian është duke ndjekur me kujdes të dhënat dhe raportet lidhur me aksionin policor që po nd
Kotevski: Nuk ka patur përplasje të armatosur në Goshincë Ivo Kotevski shprehet se, Ministria e Punëve të Brendshme nuk ka regjistruar incidente apo ndonjë përplasje të armatosur
AAK: Politika qeveritare po degradon tokën Sot është Dita ndërkombëtare e Tokës, e cila ndryshe konsiderohet si dita e apelit ndaj problemeve që lidhen me degradim
Qeveritarët me fjalor përçmues ndaj shqiptarëve, Zaev kërkon falje Përdorimi termave ofendues të pushtetarëve maqedonas ndaj shqiptarëve nuk munguan as në "bombën" e 20-të të liderit të L
Minjtë ndërpresin seancën parlamentare (VIDEO) Gjatë seancës parlamentare disa persona kanë lëshuar një grumbull me minj në parlament. Ngjarja ka ndodhur në Brazil, ku
Shkrimet e dyshimta të gazetave pro-qeveritare turke përcillen edhe në Maqedoni Shpifja që e hodhi gazeta e përditshme turke “Yeni Safak”, e cila njihet me afërsinë ndaj pushtetit të Erdogan kinse Fet
Rasti "Puçi", informacionet e Prokurorisë dalin në mediat pro-qeveritare Përkundër ndalimit të prokurorisë sërish dalin në opinion informacione që kanë lidhje me rastin "Puçi". Bëhet fjalë për
Itali, protestë kundër kryeministrit Mijëra qytetarë u mbledhur në Romë për një demonstratë anti-qeveritare të organizuar nga partia e djathtë Liga e Veriut.
Zaev: LSDM s'ka qenë kurrë më e bashkuar se tani Pas shkrimeve në disa media proqeveritare se diçka po bëhet në selinë e partisë së Zaevit, dhe se situata është e tensio
AK para Parlamentit: Test droge për qeveritarët dhe deputetët Aktivistë të Aleancës KuqeZi bllokuan paraditen e sotme dyert e Parlamentit të Shqipërisë në promovimin e nismës tyre li