999 rezultate për

qeveritare

Ja si u përgjigjet KSHZ Spasovskit dhe organizatave joqeveritare Komisioni shtetëror zgjedhor iu është përgjigjur organizatave joqeveritare të cilët punën e tyre e vlerësuan si jo trans
Organizatat joqeveritare bëjnë thirrje për protesta më 14 Prill 66 organizata joqeveritare nga Maqedonia gjatë ditës së sotme kanë bërë kërkesë për shtyrjen e zgjedhjeve të planifikuar
ISIS sulmon Damaskun Luftëtarët e ISIS mbrëmë kanë sulmuar edhe "zemrën" e Sirisë, Damaskun ku ndodhen edhe zyrat e qeverisë. IS tha në n
Me urdhër partiak, mësuesit e Ohrit dhe të Strugës do të sillen në kundër-protestë Me urdhër të partisë në pushtet, mësuesit e shkollave në Ohër dhe në Strugë do të duhet të dalin në kundër-protestën e V
Tragjedi në Gjevgjeli, mbyten tre refugjatë Tre refugjatë janë mbytur ndërsa 23 të tjerë janë shpëtuar gjatë përpjekjeve për të kaluar lumin “Suva Reka”, informojnë
Mustafa miraton dorëheqjen e Thaçit nga të gjitha postet qeveritare Presidenti i sapo zgjedhur i Kosovës, Hashim Thacci dje ka bërë gati letrën e dorëheqjes nga të gjitha funksionet publik
Tre postet e lira të Hashim Thaçit, ja kush e zëvendëson (FOTO LAJM) Zgjedhja e Hashim Thaçit President i Kosovës lë të zbrazët postin e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, por edhe dy
Arrestimi i Dërgutit, VV: Qeveritarët po tentojnë të ndalin opozitën Pas arrestimit të Aida Dërgutit, pas hedhjes së gazit lotsjellës në kryesinë e Kuvendit, ka ardhur edhe reagimi i Lëvizj
Ja çfarë thotë Kurti për simbolikën e grushtit (FOTO) Gjatë protestës së 28 nëntorit, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndërkohë që fliste para protestuesve, u vu
Tenton të hyjë në rezidencën qeveritare, pranga 48-vjeçarit Policia e Pogradecit ka arrestuar një person, i cili ka tentuar të hyjë me forcë në rezidencën qeveritare. Ngjarja ka nd
Familja Jashari nuk e pret Presidenten dhe qeveritarët Krerët e Qeverisë së Kosovës, kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi nuk janë pritur nga Familja Jas
Nuk u lejohet veprimtaria OJQ-ve që promovuan ekstremizmin Që nga paslufta në Kosovë kanë vepruar shumë organizata joqeveritare ndërkombëtare, në emër të rimëkëmbjes së vendit nga
Zaev: Kemi fakte, ngjarjet e Kumanovës të montuara nga pushteti (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në një takim me qytetarët në lagjen Kapishtec të komunës Qendër ka thënë se, posedon argum
Qeveritarë të përfshirë në skandale seksuale Skandalet e përgjimeve në Maqedoni ende vazhdojnë. Thuhet se mes materialeve përgjuese gjenden dhe qindra biseda dashuri
Basha: Korrupsioni e krimi me lidhje qeveritare kanë fundosur vendin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane. Gjatë pun
Një kurs bese për qeveritarët Nga Jakup Krasniqi - Që nga koha e Kryeministrit Thaçi (legjislatura e katër) dhe tani e Isa Mustafës (legjislatura e pe
Epitete nga arsenali i Jugosllavisë fashiste Nga Jakup Krasniqi - Të nderuar deputet të koalicionit qeverisës dhe ish koleg partiak (PDK–LDK), nëse Ju nuk distancoh
MPJ: Vizita e Ahmetit në Athinë partiake, jo qeveritare Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe dy zv/kryeministrt Musa Xhaferri e Fatmir Besimi do të vizito
Ngrihet “Pema” e 365 mashtrimeve qeveritare 2015 Aleanca Kuq e Zi ka mbajtur një tubim në lidhje me premtimet e pambajtura qeveritare 2015. Me anë të një peme Krishtlind
PD: Paratë e energjisë që u merren me kërbaç qytetarëve, shkojnë në xhepat e qeveritarëve Sipas PD, "ndërkohë që shqiptarët janë të detyruar të paguajnë një çmim më të lartë energjie, OSHEE për vitin 2015 ka sh