999 rezultate për

qeveritare

Këto janë emrat që rikthehen në poste qeveritare sh-nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Jani Makraduli, kthehet në politikë në rolin e zëvendës ministrit
Aleanca për shqiptarët merr këto poste qeveritare Ndarja e dikastereve në eshalonin e tretë mësohet se Aleanca për shqiptarët në eshalonin e tretë do të përfaqësohet me n
Arifi: LSDM dhe BDI kanë rënë dakord për gjuhën shqipe Kryetarja e Komunës së Tetovës dhe nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi, mbrëmë në televizionin Art wshtw shprehur se LSDM
Pritet takim i liderëve për ndarjen e mëtejme të posteve qeveritare Edhe gjatë ditës së sotme nuk u arrit marrëveshje mes partive të koalicionit qeverisës për ndarjen e posteve në eshaloni
Maqedonia në hapat e fundit për finalizimin e përbërjes së re qeveritare Pas Kongresit të Lidhjes Social-demokrate ku Zoran Zaev mori timonin e kësaj partie, pritet që sot të zhvillojë konsulti
PS i përgjigjet Bashës për "sulmin" ndaj Ramës: Mbylli çadrën për ca poste qeveritare Partia Socialiste i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili pak më parë me anë të një statusi në ‘Facebook”
SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin k
Kriza qeveritare ndikoi edhe në pushtetin lokal Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ende nuk ka vendosur se kur do t’ia dërgojë garancitë e kërkuara presidentit, Gjorge Ivan
Paralajmërimi, në fillim të javës mund të ketë një tjetër sulm kibernetik të pandalshëm Sulmi kibernetik që goditi sistemet kompjuterike të shumë kompanive private dhe agjensive qeveritare në mbarë botën mend
Forcat afgane rimarrin një qark nga duart e talibanëve Forcat e sigurisë afgane kanë arritur të rimarrin kontrollin e një qarku në verilindje të vendit nga luftëtarët talibanë
Përkeqësohet situata në Venezuelë, 3 të vrarë në protestat anti-qeveritare Të paktën tre persona kanë humbur jetën në Venezuelë, në protestat që po zhvillohen kundër qeverisë së presidentit Nicol
Kriza qeveritare po lë pasoja në pushtetin lokal Pushteti lokal në Maqedoni mund të përjetojë fatin e qeverisë nëse së shpejti nuk arrihet marrëveshje për ndryshime ligj
ISIS qëllon me snajper gruan vetëm se mori një shishe ujë (FOTO LAJM) Një grua në Irak u qëllua për vdekje me snajper nga ISIS, pasi po merrte një shishe ujë pranë një makine qeveritare.
Mediat pro qeveritare: BESA po pengon qeverinë e Zaevit Mediat pro qeveritare të Maqedonisë, kanë shkruar se Lëvizja BESA është ajo që po e pengon formimin e qeverisë së re të
Turqit s'kanë limite, gazeta proqeveritare sulmon Merkelin (FOTO LAJM) Turqia është duke përjetuar nivelin më të ulët të marrëdhënieve me disa vende të Europës, ku spikasin debatet deri në kë
Sulmohet me vezë automjeti i Zaevit në Shkup Para disa çastesh, persona të paidentifikuar kanë sulmuar automjetin e kreut të LSDM-së, Zoran Zaevit. Lajmin e kanë
Ushtria qeveritare rimerr aeroportin e Mosulit nga duart e ISIS Mosuli është rikthyer në vëmendjen e mediave botërore pas njoftimeve se forcat irakiane të sigurisë kanë marrë kontrolli
Acari nuk i ndal rumunët, vazhdojnë protestat antiqeveritare në ditën e 13-të (FOTO LAJM) Rumunët kanë vazhduar në ditën e 13-të të protesta antiqeveritare, duke sfiduar të ftohtin e acartë (ku temperaturat kan
Protesta të dhunshme anti-qeveritare në Rumani (FOTO LAJM) Qindra mijëra qytetarë rumunë kanë bllokuar rrugët e Rumanisë në shenjë proteste kundër një vendimi qeveritar që dekrimi
Analistët: SOROS, pengesë shtesë për formimin e qeverisë mes VMRO-së dhe BDI-së Për qëndrimet e ndryshme për vazhdimin e mandatit të PSP-së dhe mospajtimit që gjuha shqipe të jetë zyrtare në tërë terr