999 rezultate për

qeveritare

Pogradeci mbledh qeveritë e Shqipërisë dhe Maqedonisë Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe të Republikës së Shqipërisë do të mbajnë seancë të përbashkët ndërqeveritare më
Firmosen marrëveshjet ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Kosovës Marrëveshjet e diskutuara në tavolinën mes dy krerëve të qeverive përkatëse, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama, janë firmosu
Protesta masive anti-qeveritare në Rumani Rreth 20 mijë protestues kanë marshuar para ndërtesës së parlamentit në Bukuresht. Ata protestojnë kundër ndryshimev
Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë qendrore Mbrëmjen e së premtes është mbledhur kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët. Ndonëse nuk dihet tema që po diskuto
Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërr
Zaev sonte realizon takime me partitë rreth ndryshimeve qeveritare Ende nuk ka vendim përfundimtar se kush do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë, pasi Arben Taravari u zgjodh kryetar i
Protesta në Barcelonë, kërkohet lirimi i qeveritarëve të arrestuar Mijëra përkrahës të pavarësisë së Katalonjës, janë mbledhur sot në qendër të qytetit të Barcelonës, duke kërkuar lirim e
Ngjela: FBI në Tiranë po heton mbi 30 qeveritarë për afera korruptive Avokati Spartak Ngjela ka komentuar ardhjen e dy agjentëve të FBI-së në Shqipëri duke shkruar se ardhja e tyre ka bërë q
Paralajmërohen protesta kundër vendimit gjyqësor për “Grupin e Kumanovës” në Maqedoni Disa organizata joqeveritare shqiptare në Maqedoni kanë paralajmruar protesta para Gjykatës Themelore Shkupi 1, në shenj
Pamje tronditëse! ISIS shkatërron edhe një qytet të lashtë (FOTO LAJM) Imazhet tronditëse që tregojnë shkatërrimin brenda qytetit të Filipineve të Maravit janë shfaqur pasi u çliruan nga ISIS
Gazetari “plas” provat: Hajdarmata mbajti 5 muaj në kavalishencën qeveritare pilotin italian Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një status në rrjetet sociale ku ka shpjeguar situatën e Tahirit. Lid
Veteranët hyjnë në qeveri Po mbahet një protestë e disa veteranëve në sheshin Skënderbeu në Prishtinë për ndërprerjen e pensioneve të UÇK-së. P
Rusia: Do hakmerremi nëse SHBA sulmon forcat qeveritare në Siri Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se do të hakmerret, nëse forcat qeveritare të Sirisë sulmohen nga
Rama vë në siklet bankierin e njohur: Pranohen vetëm pa kollare Në këto momente në Durrës në Vilën qeveritare po zhvillohet një takim joformal me kryeministrat e Ballkanit. Gjatë k
Rama pret kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në Vilën Qeveritare në Durrës Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë nisur të mbërrijnë në ambientet e Vilës qeveritare në Durrës. Di
Vuçiç fton Zaevin për seancë të përbashkët qeveritare Aleksandar Vuçiç sot priti në takim ambasadoren e Maqedonisë në Serbi, Vera Jovanovska-Tipko. Nw kwtw takim u mor ves
Çfarë po kurdis Majlinda Bregu?! Pas sherrit me Bashën “arratiset” me Vlahutinin Pas prishjes së marrëdhënies me demokratët, deputetja demokrate Majlinda Bregu shihet shpesh në shoqërinë e ambasadores
Ministria e Arsimit dhe Shkencës, me një ligj të ri për arsim Deri në fund të vitit pritet që të përgatitet një ligj i ri për arsimin në Maqedoni. Grupi i përbërë nga përfaqësues
Zaev premton seancë qeveritare për problemin e mbeturinave në Tetovë Kryeministri Zoran Zaev gjatë takimit me përfaqësues të organizatë ekologjike “Eco Guerilla” tha se zhvendosja e deponis
Qeveritarët po marrin miliona vetëm nga dietat Dietat po u sjellin të ardhura të majme zyrtarëve të lartë të shtetit. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë afërs