999 rezultate për

qeveritare

"Një mal me probleme", Yuri Kim mesazh të fortë për qeveritarët Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim teksa foli në konferencën për prezantimin e rezultateve të Grecos është ndalur n
Varhelyi në Tiranë: Reforma Zgjedhore, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Nga salla e Parlamenti
DW: Rama për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeverit
KE: Kushtetuesja, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioni Europian i kërkon Shqipërisë që të ngrejë sa më shpejt Gjykatën Kushtetuese. Zëdhënësja e Komisionit Europian,
Lum shqiptarët për qeveritarët! Vangjush Dako drekon tek Nusreti, 1300 dollarë bifteku (FOTO LAJM) Ai që sot duhej të ishte përballë drejtësisë për shumë leje ndërtimesh që ka dhënë pa kriter, duke sjellë edhe një tragj
Palët bien dakord, kur do të mblidhet Këshilli Politik Pas ftesës së përfaqësuesit të PS Damian Gjiknurit, opozita jashtëparlamentare shprehu dakordësinë për t’u mbledhur në t
Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë
Spitali i Gjakovës-qeveritarëve: Spitali ka nevojë për maska e pajisje tjera, jo për fotografi Spitali rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se Spitali ka nevojë për maska e
"Bekuar qofshin vajzat e gratë shqiptare kudo në botë", qeveritarët urojnë 8 Marsin Tetë Marsi është një ditë feste për ccdo grua e vajzë shqiptare. Pikërisht në këtë ditë, qeveritarët kanë dhënë mesazhet
Trump përkrah protestat antiqeveritare në Iran Në Teheran, ka filluar protesta nga studentë nga universitetet e Sharif dhe Amir Kabir, për të kërkuar drejtësi për 176
Qeveria sot "zbarkoi" në Kumanovë, ministrat do njihen me hallet dhe kërkesat Kabineti qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev për mbledhjen e 171 qeveritare sot zhvendoset në Kumanovë. Kj
Nëna dhe djali u gjetën pajetë përqafuar, familja përzë qeveritarët nga ceremonia Të mbijetuarit e familjes Cuka, babai dhe vajza bëjnë me faj shtetin, sepse autoritetet pas tërmetit të shtatorit u ka t
Takohen Kurti e Mustafa, sot i ndajnë postet qeveritare Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, janë takuar sot
Raporti i FMN: Politikat qeveritare të Shqipërisë kanë nxitur më pak eksportet (TABELA) Politikat qeveritare kanë nxitur më pak eksportet në Shqipëri se në çdo vend tjetër të Ballkanit Perëndimor, sipas gjetj
Të paguara nga taksat, rreth 600 mijë euro për 21 makina luksoze qeveritare Me rreth 600 mijë euro nga buxheti i shtetit, po planifikohen të blihen 21 vetura të cilat do të destinohen për instituc
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
Qeveritarët "në ajër", 44 tendera për blerje biletash Tetori shënon numër rekord të kërkesave të administratës shtetërore për të udhëtuar jashtë vendit. Megjithatë duket se k
Berisha: Të tmerruar nga hetimi, dje e sulmoja unë, sot prokurori u shpall kriminel Deklaratat e zv. kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan Ndoj, në Durrës, që ka kërkuar arrestimin e ish kreut të
Përplasje mes studentëve dhe policisë, të paktën 20 viktima Të paktën 20 njerëz kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur pas një valë të re përplasjesh të dhunshme midis demon
Shpërndarja e Kuvendit, qeveritarët frikë nga befasitë Vetëm tri ditë na ndajnë nga seanca e ftuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, teksa shumica e partive politike të