999 rezultate për

qeverise

LVV ironizon Thaçin: Sot po na flet për respektim të masave të IKSHPK-së Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi i cili tha se Kurti dhe grupi i ti
Nuk ndalet presidenti i Lyon, i drejtohet qeverisë franceze duke i dërguar letër për rifillimin e Ligue One Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka vazhduar luftën e tij kundër vendimit për të përfunduar sezonin e Ligue 1 më h
Presidentit të Lyonit nuk i del inati: Pezullimi sezonit ishte një zgjedhje prej idiotësh Kampionati francez është një nga të paktët në Europë që ka vendosur për ndërprerjen përfundimtare të sezonit 2019-2020,
Nga "Sheshi Skënderbej" te "Pallati i Qeverisë", zbulohet plani rregullues i Tiranës për vitin 1953 Publikohet historia e panjohur e planit rregullues të Tiranës të cilën e kishte marrë përsipër arkitekti Grani Strazimir
Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me "këmbë të lidhura" Kampionati francez është një nga të paktët në Europë që ka vendosur për ndërprerjen përfundimtare të sezonit 2019-2020,
Makinat e qeverisë së Kosovës, me qira më shtrenjtë se çmimi i blerjes (VIDEO) Prej më shumë se dy vitesh qeveria e Kosovës po përdor vetura me qira me kosto më të lartë se vlera e shitjes. Kontra
Sipas ekpsertëve, Kushtetuesja s’ka mandat të vendosë afate kohore për formimin e qeverisë Ekspertë të kushtetutës thonë se Gjykata Kushtetuese nuk mund të krijojë norma të reja, pasi hynë në kompetenca të Kuven
Mosbindje civile? Zbulohet lëvizja e re e aktivistëve: Merrni filxhan me vete! Aktivisti Erion Kristo deklaroi ditën e sotme se do të dilte personalisht tek parku i liqenit artificial për të "shkelur
Paralajmërimi i fortë i Metës: Do të nxjerr dekret për shpërndarjen e qeverisë! Presidenti Meta ka bërë sot deklarata të forta lidhur me qeverinë teksa po komentonte përlasjen mes protestuesve dhe pol
Zv/ministrja e qeverisë Rama futet në listën e zezë të SHBA Familja e zyrtaret se qeverisë Rama është futur në listën e zezë të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe u ndalohet hyr
Gashi: Java e ardhshme e gjen Kosovën me Qeveri të re Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi tha se kanë diskutuar me mandatarin për kryemin
Të atin pjesë e qeverisë Rama, Anna Shkreli merr pjesë në protestën e Teatrit (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt protesta e thirrur nga Aleanca e Teatrit pas shembjes së teatrit më 17 maj. Në protestë janë të
Vip-at heshtin, Emina Cunmulaj mesazh qeverisë shqiptare për Teatrin (FOTO LAJM) 17 Maj i këti viti u shndërrua në një ditë të dhimbshe për shqiptarët të cilëve u shembën Teatrin që e mbrojtën me fanat
Shtanget Serie A, klubet mbeten peng të Qeverisë Federata Italiane e Futbollit ka lajmëruar se Serie A do të jetë pezull deri më 14 qershor. Klubet e Serie A kanë rinisu
Shembja e Teatrit, KE-Qeverisë: Thirrjet tona nuk u dëgjuan, dhuna e papranueshme Komisioni Europian përmes një postimi në Twitter shpreh zhgënjimin lidhur me vendimin e njëanshëm të Bashkisë së Tiranës
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
Shembja e Teatrit, Kalo kritikë qeverisë: Pse gjithë kjo urgjencë, mos u zhduk koronavirusi?! Mjeku i njohur Tritan Kalo ka kritikuar qeverinë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, teksa thotë se vendi ka ako
Xhaferraj flet pasi u gjobit për kafen me Bashën: Policia e urdhëruar, dëshmi se qeveria Rama po ikën Kryetari i Partisë Demokratike të Durrësit, Ferdinand Xhaferraj e ka quajtur të turpshëm dhe qesharak vendimin e Policis
Thaçi: Unë nuk mbjell qeveri, Vetëvendosjes iu dha mundësia pesë herë Gjatë intervistës së tij për Syri TV, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, u shpreh se të gjitha palët politike duhet të p
Haziri: Pas vendimit të Kushtetueses, na duhen vetëm 24 orë për krijimin e Qeverisë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se pas vendimit të Gjykatës Kushtuese rreth d