Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor
999 rezultate për

qeverise

Rrëzimi i qeverisë Hoti, Vjosa Osmani tregon a ka folur me Albin Kurtin Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se ende s’ka biseduar me Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket mocionit për rrëz
​PDK reagon për trupat serbe: Lejimi i KFOR-it dhe neglizhenca e qeverisë janë të papranueshme Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas prezencësn e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës, duke thënë se ky veprim
LVV e vendosur: Qeveria Hoti duhet të bjerë Lëvizja Vetëvendosje ka arsyetuar nismën e saj për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti, në kohën kur ve
Meta thirrje urgjente qeverisë, çfarë e shqetëson këtë herë Presidenti i vendit Ilir Meta, ditën e sotme i ka bërë thirrje qeverisë për të hedhur sytë nga biznesi i vogël, ku si pa
Ferdinand Xhaferraj akuza qeverisë: Po përfiton nga fatkeqsia e tërmetit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka akuzuar qeverinë për keqmenaxhim të tragjedisë që
Apel ndaj Qeverisë, klubet e Superiores firmosin për bojkot (FOTO LAJM) Të 10 klubet e Kategorisë Superiore përsëritin apelin për qeverinë për të reflektuar lidhur me ndryshimet ligjore për sp
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
LVV nis peticion për rrëzimin e qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të fillojë një peticion për shkarkimin e qeverisë Hoti. Shefi i Grupit Parlamentar t
"Beiruti po qan, Beiruti po ulërin": Njerëzit në Liban shpërthejnë kundër qeverisë (FOTO LAJM) Njerëzit në Beirut kanë shprehur zemërimin ndaj qeverisë për shkak se sipas tyre ajo që ndodhi të martën është një negli
PD akuza qeverisë për testet: Laboratori i QSUT e nxorri negativ, tek privati doli pozitiv Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka denoncuar një rast
​Haradinaj kundër dialogut pa SHBA-në: Nuk i besoj Qeverisë Hoti Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka folur përsa i përket dialogut me Serbinë teksa vendi udhëhiqet nga kryeministri Hot
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Hoti: Kemi hyrë në valën e dytë të pandemisë Kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka thënë se qysh tash vendi ka hyrë në valën e dytë pandemisë. Ai
Kush është shoferi i ministres së Qeverisë që humbi betejën me koronavirusin Shoferi i ministres për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, Gani Potka ka humbur sot betejën me koronavirusin.
Partitë nisin bisedimet për Qeverinë e re Kontaktet mes partive politike për formimin e Qeverisë vazhdojnë, edhepse paralajmëruan se bisedimet do të nisin pas 2 g
KSHZ pritet të shpallë rezultatet zyrtare të zgjedhjeve Pas vendimeve mbi paditë të dorëzuara nga partitë politike në Gjykatën Administrative lidhur me zgjedhjet, Komisioni Sht
Jul Deda ironizon keq Ramën: Respektoni budallenjtë! Vendimi i qeverisë Rama për të ndaluar muzikën në cfarë do lloj ambienti pas orës 20:00, ka shkaktuar polimika dhe kriti
EMRI/ Infektohet me COVID-19 ministri i qeverisë Rama? Ministri i qeverisë Rama është infektuar me COVID-19? Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka më shumë se një javë që nuk
Dialogu me Serbinë, zgjidhet Koordinatori Shtetëror Skënder Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës