999 rezultate për

qeverise

Zaev paraqet sot në Kuvend përbërjen e qeverisë së re Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pritet që sot në orën 11:00 të paraqesë në Kuvend propozimin për përbërjen e Qeverisë së
Kush janë ministrat e propozuar të Qeverisë së re në Maqedoni? Koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publik emrat e anëtarëve të kabinetit qeveritar. I pari që bëri publ
Tetë ministra shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut Bashkimi Demokratik për Integrim më në fund publikoi edhe emrin e ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dhe Administr
Shqiptarët marrin edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut Kryesitë më të larta të LSDM-së dhe BDI-së kanë mbështetur marrëveshjen për formimin e qeverisë së koalicionit dhe kanë
PDK i ka kthyer letër VV-së për mocionin: Kemi kërkuar sqarime Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me d
Situata në Kakavijë, Meta: E pafalshme, është vetëm papërgjegjshmëri e qeverisë Situatën kaotike të krijuar për ditë me rradhë në kufirin e Kakavijës më së shumti por edhe Kapshticës Presidenti Meta e
LSDM-BDI: Parimisht kemi arritur marrëveshje për qeverinë Ashtu si ditëve të kaluara, pa shpalosur më shumë detaje, dy partitë konfirmojnë se po vazhdojnë takimet konstruktive të
Meta thirrje qeverisë: Bëni falas tamponet e COVID-19 Presidenti Ilir Meta ka reaguar mbi situatën në Kakavijë duke thënë se shqiptarët nuk mund të trajtohen si njerëz pa atd
PD për kaosin në Kakavijë: Fajin e ka Rama që e shndërroi Shqipërinë në zonë të kuqe Edhe Partia Demokratike ka reaguar lidhur me situatën kaotike në pikat kufitare me Greqinë, ku mijëra qytetarë janë duke
Shqiptarët të bllokuar pa bukë e ujë në Kakavijë, Hajdari- Ramës: Lëre plazhin! "Kur qeveria na lë në baltë, duhet të përkrahim fort njëri tjetrin. Së dyti i bëj thirrje qeverisë të lerë pushimet dhe
Zaev-Ahmeti: Baza të mira drejt qeverisë së re Pas marrjes së mandatit, kreu socialdemokrat Zaev pati takim tre-orësh me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në të cilin morë
Rama në Jug të Shqipërisë, shijon pushimet në resortin luksoz (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit Edi Rama ka vendosur që këtë vit ditët e nxehta të gushtit ti kalojë në Jug të Shqipërisë. Ai ë
Zeav takon të parin Ahmetin, kreu i BDI-së "braktiset" nga liderët shqiptarë Mandati për formimin e Qeverisë së re është në duart e Zoran Zaev. Në mesditë presidenti Stevo Pendarovski, i dorëzoi ma
Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar pak minuta më parë mandatin kreut të LSDM-së, Zoran Zaev për fo
Pendarovski sot ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev është i vendosur për të marrë mandatin për formimin e Qeverisë, pasi që koalicioni i udhë
PDK-ja nuk e nënshkruan mocionin e VV-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti Anëtari i kryesisë së PDK-së, Kujtim Gashi ka thënë se nuk do të nënshkruajë mocionin e nisur nga Lëvizja Vetëvendosje p
Nuk ndalen me dorëheqjen e qeverisë, protestuesit në Beirut kërkojnë dënim me varje Qeveria e Libanit dha dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në Bejrut. Njoftimet për neglizhencë nga
Rrëzimi i qeverisë Hoti, Vjosa Osmani tregon a ka folur me Albin Kurtin Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se ende s’ka biseduar me Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket mocionit për rrëz
​PDK reagon për trupat serbe: Lejimi i KFOR-it dhe neglizhenca e qeverisë janë të papranueshme Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas prezencësn e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës, duke thënë se ky veprim
LVV e vendosur: Qeveria Hoti duhet të bjerë Lëvizja Vetëvendosje ka arsyetuar nismën e saj për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti, në kohën kur ve