999 rezultate për

qeverise

Nuk zbatohet vendimi i qeverisë, njerëz dhe makina lëvizin lirshëm (VIDEO) Qeveria e Kosovës, të hënën në mbrëmje mori vendim për kufizim të lëvizjes së lirë. Pavarësisht se Qeveria e Kosovës
Nga feja te shkenca, Rama mesazh të koduar atyre që nuk respektojnë masat e qeverisë Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama ka preferuar të mos marrë fjala të cmuara nga feja por ta marrë nga një shkencëtar.
Vendimi i ri i Qeverisë, kufizohet lëvizja e të rinjve dhe pleqve Qeveria në seancën e sotme vendosi të kufizoj lëvizjen e të rinjve deri në moshën 18 vjeçare si dhe të të moshuarve mbi
Vendimi i qeverisë: Do të testohet kushdo që hyn e del nga urgjenca e QSUT-së! Ministria e Shëndetësisë ka ngritur dy çadra për të kontrolluar personat që hyjnë dhe dalin nga urgjenca e QSUT-së.
Basha ngushëllon familjarët, nuk mungon apeli ndaj qeverisë për një tjetër plan veprimi Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha në një videomesazh i ka bërë thirrje qeverisë që të marra masa dhe të përga
Nuk respektuan rregullat e qeverisë për lokalet, arrestohen tre persona në Kosovë Janë arrestuar dy persona në raste të ndryshme në Prizren, por me arsyen e njëjtë. Të dyshuarit në lokalet e tyre të
Universiteti i Osfordit ka gati vaksinën, nisin testimet në bazën sekrete të qeverisë E gjithë bota po përballet me një luftë, ku armiku merr jetë edhe pse është i padukshëm. Në anën tjetër, shkencëtarët po
Masat ekstreme të qeverisë për koronavirusin , reagon Meta Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë sërish disa deklarata në lidhje me koronavirusin dhe përsa i përket rregullave të
Këshilltari i Kurtit zbulon çfarë fshihet pas mocionit ndaj qeverisë Arbër Zaimi, këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka thënë se mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti po bëhet vetëm
MAQEDONI E VERIUT/ Shtërngohen masat, nga sot ndalohet tubimi i më shumë se pesë personave (VIDEO) Temperatura prej 24 gradësh e gjallëroi Shkupin. Shpatet e Vodnos, tërheqëse për një shëtitje në diell. Megjithëse r
Mocioni i LDK-së për mosbesim ndaj Qeverisë mbërrin në Kuvend KOHA ka mësuar se mocioni për mosbesim ndaj qeverisë Kurti ka mbërritur në Kuvendin e Kosovës. Mbi 40 deputetë kanë d
BE reagon pas krizës së koalicionit në Kosovë : Kujdesuni për qytetarët, lërini interesat partiake Bashkimi Evropian i paralajmëroi politikanët kosovarë se prioritet i tyre në këto momente duhet të jenë qytetarët dhe jo
Mbahet të shtunën seanca për rrëzimin e Qeverisë Kurti Derisa seanca për rrëzimin e Qeverisë së Albin Kurtit është raportuar se mund të mbahet të shtunën, partitë politike, Al
LDK e vendosur për rrëzimin e Qeverisë, këto janë detajet e fundit Lidhja Demokratike e Kosovës aktualisht gjendet -4 vota për mocionin e rrëzimit të Qeverisë Kurti. Një burim i Klan K
Koronavirusi në Shqipëri, Rama paralajmëron sërish qytetarët: Të mos pësojmë gola si kombëtarja Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish tonet kritike ndaj qytetarëve për të mos shkelur udhëzimet e qeverisë për nda
Të shtunën seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti Të shtunën pasdite pritet të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së udhëhequr nga kryeminis
Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kur
Koronavirusi, La Lagi zgjat pezullimin e kampionatit La Liga do të jetë kampionati tjetër që do të zgjas pezullimin. Në Spanjë, ditëve të fundit koronavirusi ka bërë përh
Kryemadhi publikon videon: Shqiptarët kanë nevojë për mbështetje si kurrë më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka publikuar një video me disa propozimë që LSI ka për t’i bërë ballë kësaj situate t