999 rezultate për

qeverise

Paketa ekonomike, Rama përjashton futbollin: Nuk kanë çfarë t'i kërkojnë qeverisë Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se klubet e futbollit nuk do të përfshihen në paketën ekonomike për të përballur këtë
MAQEDONI/ Spasovski bën të ditur se kujt i shkurtohet paga, ja vendimi i Qeverisë (VIDEO) “Jemi në test si asnjëherë më pare, bota përjetoi kërcënimin më të madh që pas luftës së dytë botërore. Kemi marrë masa
"Sa persona testohen në ditë", Basha kërkesa të prera qeverisë Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka patur një komunikim LIVE me qytetarët nga Facebook-u. Ai ka deklaru
Gazetari i "tërheq" veshin qeverisë: Do vrisni të moshuarit Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se izolimi total i të moshuarve mund t
Thaçi rrezikon dënimin me 5 vjet burgim, arsyeja pse e kallëzoi Ministria e Brendshme Interpretimi i ligjshmërisë së vendimeve të Qeverisë dhe thirrja që qytetarët të mos i zbatojnë vendimet e saj e kanë sh
FSHF-ja letër qeverisë për kompesimin e dëmit nga koronavirusi Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muaji për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Federata Shqiptare e
Thaçi gati të nisë konsultimet për Qeverinë e re, Kurti: Zgjedhje pas pandemisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së r
Krasniqi: Kushtetuta e Kosovës lejon Qeveri të re edhe pa zgjedhje Me rrëzimin e qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka duke kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas Kurt
Zbulohet mashtrimi i qeverisë, PD: Asnjë nuk do të paguhet për 18 ditët e Marsit Opozita thekson se Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars sipas saj të mbi 1 milion shqipta
Lejoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë, Kurti e shkarkon (FOTO LAJM) Qeveria në dorëheqje e ka shkarkuar nga pozita e anëtarit dhe Kryetarit të Bordit të Shërbimit Klinik Spitalor të Kosovë
PD akuza Qeverisë: Dje u hapën 7 milionë euro tendera Partia Demokratike ka bërë një denoncim ku zbulon se ditën e djeshme janë hapur 4 tendera me vlerë 7 milionë euro për pr
Turizmi në kolaps, cila është kërkesa ndaj qeverisë Situata që ka krijuar globalisht Covid-19 ka prekur Shqipërinë në një sërë sektorësh, por sidomos efekti pritet të ndihe
Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, Veton Surroi: Çfarë e pret vendin në ditët në vijim Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka bërë një rikapitulim të asaj që ndodhi të mërkurën, kur në Kuvend u votua moc
MAQEDONI E VERIUT/ Dënim 2 mijë euro për 15 qytetarët që nuk respektuan masat e Qeverisë Prokuroria themelore publike – Koçani dorëzoi propozim për dënimin e 15 personave që kanë kryer vepra penale, duke mos i
Dy ditë pas rrëzimit të qeverisë në Kosovë vjen reagimi i amerikanëve: Ja çfarë na premtoi Kurti Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pr
Agim Bahtiri reagon pas prishjes së koalicionit VV-LDK Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, duke e quajtur turp të atyre që ndihmuan
Thaçi: Të hënën nisim takimet për formimin e Qeverisë së re Menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, Kosova do të nisë nga formimi i një qeverie tjetër. Presidenti i vendit, Hashi
"Veprim i marrë", si e komentojnë mediat gjermane rrëzimin e qeverisë Kurti Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit të mosbesimi
"Dënim me burg deri në 3 vjet dhe gjobë deri në 2500 euro për shkelësit e masave të Qeverisë" Zv.ministri i Punëve të Brendshme rikujton qytetarët se kushto që do të shkelë ligjin dhe masat e qeverisë do të sanksio
Qosja: Qeveria Kurti u rrëzua nga marrëveshje meThaçi- Mustafa Akademiku Rexhep Qosja, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Qosja ka thënë se rrëzimi i saj ishte paraprirë që