999 rezultate për

qeverise

Albin Kurti votohet si kryeministër, sa vota mori qeveria (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tashmë zyrtarisht ka marrë pozitën e kryeministrit të Kosovës.Me 86 vota pë
ZYRTARE/ Vjosa Osmani mbetet jashtë qeverisë, kush janë 15 ministrat e propozuar nga Kurti Kreu i Vetëvendosjes, dhe njëherësh kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, ka bërë propozimin e kabinetit qe
A i ka votat për formimin e qeverisë së re? Flet Kurti I mandatuar për kryeministër të Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka votat për formimin e qeverisë së re. Ai the
Siç u paralajmërua, AAK nuk voton qeverinë Kurti Para fillimit të seancës plenare për votimin e qeverisë re, deputeti Rasim Selmanaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës
Vetëm pak orë larg qeverisë së re të Kosovës, Kuvendi është gati Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare ku pritet të hidhet në votim Qeveria e re e Kosovës. Pjesë e seancës do të
Haradinaj nuk e dorëzon mandatin me ceremoni zyrtare Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj nuk do të dorëzojë mandatin me ceremoni zyrtare tek Albin Kurti. Këtë tha se
Çfarë do të ndodhë nëse dështon votimi i Qeverisë Për të nisur punën si Kryeministër, Albin Kurtiti i duhen 61 vota të hënën në Kuvendin e Kosovës. Nëse dështon votimi, a
A arrihet sot marrëveshja VV-LDK? Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë më afër se kurrë arritjes së një marrëveshjeje për formimin e
Koalicioni VV-LDK, nesër pritet marrëveshja Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes së një marrëveshjeje për
AAK e zhgënjyer, thotë se nuk e voton qeverinë Kurti Sot, u mbajt mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku u caktua seanca për votim të qeverisë, më datë 3 shkurt.
Çfarë do të ndodhë, caktohet seanca për votimin e qeverisë Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se është caktuar seanca për votimin e
Kryesia e Kuvendit mblidhet sot dhe cakton seancën për votimin e qeverisë së Kosovës Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot për të caktuar datën e mbajtjes së seancës për votimin e qeverisë së re
Albin Kurti: Po përpiqemi për krijimin e Qeverisë së re, që do marrë drejtim javën që vjen Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar detaje lidhur me takimin që zhvilloi sot në Prishtinë me zëvendë
Paditi gjysmën e qeverisë, Basha: Tallen me fatkeqësinë e njerëzve Partia Demokratike ka depozituar në SPAK një padi penale ndaj zyrtarëve të lartë shtetorë që përfshijnë emrat e disa kry
Zhvillime të papritura, Albin Kurti thërret mbledhje për votimin e Qeverisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i mandatuari për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar Kryesisë së Kuve
Përfundon takimi VV-LDK, a u arrit marrëveshja? Takimi mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kreut të Vetëvendosjes Albin Kusti ka përfunduar pas dy orësh. Dy krer
Xhaferaj nga Sukthi: Qeveria braktisi banorët pas tërmetit, nga 4 500 bonuse qiraje janë dhënë vetë 950 Kanë kaluar dy muaj tashmë nga tërmeti i 26 nëntorit, por sipas demokratëve të Durrësit banorët gjenden ende mes shtëpiv
Rama "shet" Veliajn, kryebashkiaku nën sulmin frontal të mediave pranë qeverisë Erion Veliaj është duke u sulmuar mediatikisht kohët e fundit si asnjëherë më parë. Krahas mediave që nuk janë dakor
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Qytetarët të zhgënjyer me zvarritjet rreth formimit të Qeverisë Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një