999 rezultate për

qeverise

"Reketi', Remenski: Nikollovski ia fshehu rastin qeverisë (VIDEO) Ish drejtori i DSK-së, Goran Nikollovski kishte dijeni për “Reketin” që në nëntor të vitit 2018, por nuk ka bërë asgjë,
Ramush Haradinaj justifikon arkivolin para Qeverisë: "Ishte aksion simbolik" Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij për shkak të një “aksioni s
Behgjet Pacolli pjesë e qeverisë Kurti? Dy deputetët e vetëm të Aleancës Kosova e Re (AKR) në këtë legjislaturë, Behgjet Pacolli dhe Mirlinda Sopi-Krasniqi, do
Meta për 2 Marsin: Nëse do të ketë provokime, përgjegjësia e qeverisë! Kreu i shtetit ka rrëfyer këtë mbrëmje në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” se cilat janë objektivat e tij për protestë
Basha i bën thirrje qeverisë për koronavirusin: Nisni kontrollet në pikat kufitare Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ka bërë apel qeverisë që të nisin menjëherë kontrollet në pikat kufitare për të shmangur
"Taksa nuk duhet hequr", zv/kryeministri i Kosovës qëllohet me vezë (VIDEO) Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është goditur me vezë afër objektit të Qeverisë së Kosovës.
"280 milion lek i mungojnë buxhetit të shtetit", PD akuza të forta qeverisë Rama Partia Demokratike ka bërë deklaratën e fortë se në buxhetin e shtetit mungojnë 260 milionë dollarë për shkak të korrups
KDI diskuton sot për dialogun Kosovë-Serbi Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mban sot tryezë diskutimi me temë “Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë pas formimit të Qeve
A u takua me Grenell në Mynih, çfarë deklaroi Kurti? Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka komentuar se pse nuk është takuar në Gjermani me të dërguarin e posaçëm ameri
Kurti: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve me Serbinë është bërë pa autorizimin e qeverisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se firmosja e marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Sebisë për hekurudhë
Rama i shkon në emision Blendi Fevziut dhe e kërcënon: Duhet të nisë hetim! Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar në “Opinion” ku po flitet për zhvillimet e fundit politike në vend.
Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për vete (FOTO LAJM) Të mërkurën e 12 shkurtit, Qeveria Kurti pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të viti
Ndryshime në qeveri: Gent Cakaj e ka prerë biletën, Braçe kalon tek bujqësia Marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria ka shkaktuar çarjen pa kthim të kabinetit qeveritar. Ministri i Jashtë
Kurti për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do vonohen dhe nuk do ta neglizhojnë dialog me Ser
Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do t’i rishqyrtojë të gjitha vendimet, përfshirë edhe emërimet në pozita të larta
DASH: Mezi po presim të punojmë me qeverinë Kurti Krijimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës e kanë përshëndetur edhe nga Departamenti i Shtetit Amerikan. Zëdhënësja
Qeveria Kurti gati, të emëruarit e Haradinajt lënë zyrat Kryeministri i ri, Albin Kurti, tashmë ka pranuar mandatin e tij edhe zyrtarisht. Shumica e ministrave kanë marrë mandat
Spasovski dhe Dimitrov urojnë Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e ri të zgjedhur dje në Kosovë, Alb
Soreca flet për Teatrin Kombëtar: Nuk futemi në punët e qeverisë "Ne nuk na takon të ndërhymë në punët e brendshme të qeverisë shqiptare, nese zgjedh t'a shëmbë apo t'a rindërtojë, ne k
Ambasadori amerikan reagon pasi Kurti u bë kryeministër Pas votimit të qeverisë së re në krye me Albin Kurtin, ka reaguar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett. Ko