999 rezultate për

qeveria

Tetovë, ora policore boshatisi qytetin! Qytetarët: Qeveria të përkujdeset më shumë për të varfrit (VIDEO) Qyteti i Tetovës pak minuta para orës policore ishte pothuajse i boshatisur. Qytetarët që takuam në rrugë thonë se Q
"Po kalojnë netët mes borës dhe acarit", PD akuza të rënda qeverisë për shqiptarët e mbetur në kufi Prej disa ditësh disa shqiptarë kanë mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet
''Koha nuk pret'', PD: Çfarë fsheh qeveria me testet për koronavirusin? Partia Demokratike kërkon nga qeverisë që të rrisë menjëherë numrin e testimeve për koronavirusin, duke nënvizuar se ky
Nënkryetari i VV në veri: Do t'u shkoj në Prishtinë, turp se si qeveria e ka lënë këtë pjesë Lavdim Peci, zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosjes në pjesën veriore të Kosovës që mbanë edhe pozitën e nënkryetarit
Kryemadhi bën deklaratën e habitshme: Mos e ka kaluar pikun e koronavirusit Shqipëria në janar? Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ngriti një pyetje e cila pritet të shkaktojë reagime të shumta. “Mos e ka kaluar
Rama: Po shikojmë mundësinë e legalizimit të kanabisit Kryeministri Edi Rama thotë se po shikon mundësinë për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. “Atë hashas
Sela: Qeveria e vendosi në shtetrrethim Kumanovën Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot pasdite prezantoi një shtetrrethim-orë policore në Komunën e Kumanovës – një ndalim t
Qeveria merr borxh rekord në euro, plot 120 milionë euro Banka e Shqipërisë ka njoftuar se do të zhvillojë ankandin për shitjen e një obligacioni me vlerë 120 milionë euro, me a
Qeveria nuk u dërgoi pensionin në shtëpi, pensionistët "thyejnë" karantinën "Janë të detyruar të dalin vetë pasi, posta shqiptare nuk po jua dërgon në shtëpi siç shohin në TEATRIN QEVERITAR në ekr
Kumanova në panik pas lajmit të karantinës, qytetaret janë jashtë për furnizim Pas vendimit të qeverisë për karantinim të qytetit panik i madh në Kumanovë. Qeveria vendosi masa të rrepta dhe të gj
Basha i kthen përgjigje akuzave të Ramës: Kryeministri tregoi se nuk ka asnjë plan Numri një i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje akuzës së Ramës se opozita po cënon unitetin mes qev
Basha: Qeveria të lejojë kthimin e shqiptarëve të mbetur në kufi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqiptarët që kanë mbetur në pikat kufitare. Bas
Qeveria britanike vendos shumën e majme për përballimin e pandemisë Qeveria Britanike do të vendosë 13.4 miliardë funte ndaj Shërbimit Shëndetësor Kombëtar në përgjigjen ndaj krizës së kor
Ky vend po lufton koronavirusin duke ndarë burrat nga gratë Ndryshe nga gjithë vendet e tjera të botës, Panamaja po ndjek një tjetër strategji për të parandaluar përhapjen e korona
Arrihet marrëveshja, qeveria italiane ndalon stërvitjet deri më 13 prill Ndërkohë që klubet në Serinë A janë ndarë në dy pjesë, me disa që duan të rifillojnë stërvitjen dhe të tjera që nuk kanë
MAQEDONI/ Qeveria në mbledhjen e sontme solli këto vendime Në seancën e 32-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut janë sjellë një sërë vendimesh që kryesisht ndërlidhen me punësim
Takimi me Thaçin, Kurti tregon për çfarë folën Kryeministri në detyrë Albin Kurti dha detaje nga takimi me Presidentin Thaçi që kishte sot nga ora 10:00. Ne nje dek
Nga sot hyn në fuqi reciprociteti, Qeveria e Kosovës heq taksën Qe nga dita e sotme hyn ne fuqi vendimi i Qeverise në detyrë te Kosovës per heqjen e tarifës 100 për qind ndaj mallrave
Qeveria e Kosovës vendos 180 milion euro për situatën emergjente, si do të ndahet buxheti Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët,
Qeveria e Kosovës 180 milionë euro paketë emergjente: 170 euro për pagat, subvencion qiraje e sigurimesh Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët,