999 rezultate për

qeveria

Qeveria shembi teatrin, Vetëvendosja e Kosovës zbarkon për protesta në Tiranë Lëvizja Vetëvendosje njoftoi sot se do të organizojë nesër në mëngjes në orën 9 një manifestim për tu solidarizuar me pe
ECR dënon shembjen e Teatrit: Qeveria Rama nuk pajtohet me vlerat tona evropiane Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë (ECR) risjell ne vëmendje mënyrën se si qeveria shembi Teatrin Kombët
Nga të ruhen më parë shqiptarët? Makina e policisë prish kangjellat e hipën në trotuar (FOTO LAJM) Pavarësisht protestave që kanë thyer cdo masë të mundshme të vendosura nga qeveria, qoftë nga policia qoftë nga protestu
Qytetarët nisin protestën: Edhe serbi si ka tërheq femrat zvarrë si Veliaj e Rama Ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit, u shemb Teatri Kombëtar. Sot, ka nisur protesta e thirrur nga Aleanca p
Ndihmë reale apo blerje votash? Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike Nga Artan NUHIU/TV21 Qeveria miratoi pakon e tretë të masave ekonomike që synojnë rikuperimin e ekonomisë së vendit n
"Qeveria po tallet me futbollin", Tare: Juventusi më ka shërbyer si shembull! Krenari të luaja me Pirlon, Baxhon dhe Guardiolën Igli Tare është drejtuesi tipik, ndoshta më i zoti mes “ndërtuesve të skuadrave”. Ai di se si të ngrejë në këmbë pjesë-p
10 milion lekë gjobë, reagon ashpër ndaj Ramës Sonila Meço Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ia ka vënë emisonit të drejtuar nga gazetarja Sonila Meço gjobë për shkak se ka pas
Xhaferraj flet pasi u gjobit për kafen me Bashën: Policia e urdhëruar, dëshmi se qeveria Rama po ikën Kryetari i Partisë Demokratike të Durrësit, Ferdinand Xhaferraj e ka quajtur të turpshëm dhe qesharak vendimin e Policis
Ky është vendi i parë në BE që po shkon drejt fitores me Covid-19 Qeveria Sllovene gjatë orëve të vona të natës djeshme ka shpallur zyrtarisht fundin e pandemisë botërore Covid-19. Kë
Qeveria greke merr vendimin se kur hapen kufijtë me Shqipërinë Qeveria greke ka marrë vendimin të hapë kufijtë me Shqipërinë në datën 16 qershor. Njoftimi në fjalë i është dërguar
Qeveria Kurti shkarkon drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil Qeveria Kurti ka shkarkuar këtë të mërkurë drejtorin e Aviacionit Civil, Eset Berisha, në mbledhjen që është duke u mbaj
100 ditët e Albin Kurtit në pushtet Qeveria Kurti sot shënon 100 ditët e saj në pushtet, ndërsa gjysmën e këtyre ditëve i kaloi si Qeveri në detyrë. Qeveria
Deputeti i PDK-së: Mësimi në distancë, dështim i radhës i qeverisë Kurti Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, anëtar i Komisionit për arsim në Kuvendin e Kosovës theksoi se m
Basha i bën thirrjen e fortë qeverisë: Të anulohen koncensionet korruptive Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh se qeveria po vijon me aferat kor
"Futbollistët janë tradhtuar nga qeveria dhe nga FSHF-ja" Në këtë periudhë pandemie, ata që po e ndjejnë më tepër krizën janë futbollistët, të cilët janë braktisur nga qeveria.
Qeveria përgatit "fshesën" në polici: Si do largohen efektivët "barkderra" nga forcat e rendit Qeveria shqiptare ka miratuar një projektligj të ri për “Policinë e Shtetit” me anë të të cilit synon të lirojë nga radh
Biznesmeni- Ramës: Nëse jemi bërë për 260 mijë lekë, atëherë kurrë mos i marrshim! Biznesmeni ka bërë një deklaratë të fortë pas takimit me Bashën në lidhje me politikat e qeverisë ndaj biznesit në këto
Shehu: Pse komiteti i ekspertëve heshti para Ramës Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu është shprehur se Komiteti Teknik i Ekspertëve heshti përpara kryeministrit dhe nuk f
Gazetari publikon skandalin: Godina e re e Drejtësisë u ble nga qeveria 6 herë më shtrenjtë sesa u ndërtua Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka publikuar detaje të reja mbi blerjen e godinës së re të Drejtësisë. Sipas ga
Qeveria: Kurti nuk u ankua për Grenell tek Pence por për keqinformimin e Thaçit Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka bërë një reagim publik lidhur me letrën për të cilën Klan Kosova r