999 rezultate për

qeveria

Votohet qeveria e re, Avdullah Hoti kryeministër i Kosovës Kuvendi i Kosovës e ka votuar me 61 vota pro qeverinë e rë të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së. Kështu, nga sot e
Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK Lideri i PDK-së tha se Albin Kurti po ikë prej vetes, jo prej të tjerëve, por e ka dëmtuar rëndë Kosovën dhe këtë, qytet
Kurti në minutat e fundit të qeverisjes, shkarkon Bordin e rëndësishëm Qeveria në detyrë ka shkarkuar Bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “KRU Mitrovica” dhe ka emëruar Bordin e ri por
Mustafa: Qeveria Hoti nuk do jetë qeveri tranzicioni Kryetari i LDK-së Isa Mustafa deklaroi se Kosova nesër do të bëhet me qeveri të re e cila do ta përfundoja mandatin.
Ndeshja e Championsit i kushtoi jetën tifozit, familjarët i kërkojnë shpjegim qeverisë Vendimi për të lejuar të luhet ndeshja e kthimit të Champions League mes Liverpoolit dhe Atleticos së Madridit duket se
Mbyllën kufirin me Shqipërinë, qeveria e Kosovës merr vendimin e rëndësishëm pas kritikës së Ramës Pas mbylljes së kufirit me Shqipërinë, Kosova ka marrë vendimin e rëndësishëm. Ministria e Punëve të Brendshme në Kos
Ditën e mërkurë votohet qeveria Hoti Gjykata Kushtetuese e ka bërë publik të plotë aktgjykimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit
Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kis
Qeveria Shqiptare pa transparencë, rrezikon integrimin e vëndit në BE Prof. Lisen Bashkurti Shqipërisë tashmë i janë hapur dyert nga Bashkimi Evropian për negociatat e antarësimit. Është
Qeveria ndryshon paketën e dytë që shpërndau 40 mijë lekë për punonjës Paketa e dytë e ndihmës ekonomike do të ndryshojë pasi jo të gjithë personat që janë perfitues kanë arritur që brenda af
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO) Në kafiteritë e Shkupit po bëhen përgatitjet e fundit një ditë para se të hapen për klientët. Këta të rinj po sistem
Qeveria jep dritën jeshile për futbollin grek, ja kur kthehen ndeshjet Gjithçka është zyrtare. Topi do të fillojë të lëvizë sërish në shtetin tonë fqinj duke filluar nga data 6 qershor. Qe
Policia shkul çadrat në bregdetin e Durësit, gjobiten pronarët Policia e Durrësit ka shkulur me forcë, çadrat dhe shezlongët që ishin vendosur në breg të detit si dhe ka gobitur prona
Njohësi i çështjeve ndërkombëtare për Jerusalem Post: Përse qeveria e re e Izraelit duhet ta njohë Kosovën Akri Çipa, njohës i çështjeve ndërkombëtare me fokus në Ballkan dhe Lindje të Mesme, ua ka numëruar arsyet qeverisë së r
Premier League kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klube
ZYRTARE/ Qeveria vendosi për orën policore për Festën e Bajramit Qeveria në mbledhjen e mbajtur pasdite vendosi sot lidhur me orën policore gjatë fesës së Bajramit. Vendimi i Qeveris
Qeveria e Maqedonisë së Veriut flet për hapjen e kufijve Qeveria e Maqedonisë së Veriut po shqyrton masat edhe për hapjen e kufijve, por sipas vlerësimeve të para ende është her
Studentët u bëjnë thirrje Kurtit t' i përfshijë në paketën e emergjencave Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘’Demokracia Studentore’’ përmes një komunikate për media ka kërkua
Gati për nisjen e protestës, qeveria zbret në shesh 1000 policë Na ndajnë vetëm pak minuta nga tubimi i thirrur nga Aleanca për Teatrin, në sheshin para ministrisë së Brendshme. Kjo
EKSKLUZIVE/ "Luftëtari shtëpia ime e dytë, më vjen keq për atë që ndodhi", Donald Rrapo: Me Laçin për Kupat e Europës I larguar pas 5 sezonesh të sukseshme nga Luftëtari në merkaton e janarit me shumë polemika me drejtuesit e skuadrës gji