999 rezultate për

qeveria

Hapja e kufijve pa karantinë, fjalën e fundit e ka qeveria Hapja e kufijve pa testim dhe karantinim është miratuar në Maqedoninë e Veriut nga Shtabi Qëndror i Krizës por ende jo n
Mjeku i njohur sulmon ashpër Manastirliun: Fajin për përhapjen e COVID-19 e ka qeveria Mjeku i njohur, Petrit Vargu i është drejtuar ashpër qeverisë e cila sipas tij po ua lë fajin qytetarëve për përhapjen e
Qeveria hap thesin, miratohet fondi për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit (FOTO LAJM) Miratohet fondi për dëmet e shtëpive dhe pallateve të shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Fondi në f
Pas 87 ditëve mbaroi gjendja e jashtëzakonshme! Kufijtë janë hapur Për herë të parë në historinë e saj, më 18 mars Maqedonia shpalli gjendje të jashtëzakonshme. Vendi ynë ishte i vetmi
Shtyhet afati i Garancisë Sovrane, ministrja bën njoftimin e rëndësishëm Afati i aplikimeve për garancinë e parë sovrane është shtyrë deri më 20 qershor. Lajmi bëhet i ditur nga Ministrja e
A e ka shitur qeveria ishullin e Sazanit? Ish-deputeti bën deklaratën e fortë Ish-Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike, Gert Bogdani ka bërë një deklaratë të fortë pasditen e s
Finlanda i mbyll derën Suedisë, hap kufijtë me vendet fqinje Qeveria e Finlandës do të hapë kufijtë për vendet fqinje duke filluar nga e hëna, por k përjashtuar Suedinë. Ministrj
Hoti: Dialogu me Serbinë do të udhëhiqet nga qeveria jonë Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë sot se dialogun me Serbinë do ta udhëheqë Qeveria e Kosovës, ndërsa tha se
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
Heqjen e reciprocitetit qytetarët e konsiderojnë nënshtrim ndaj Serbisë (VIDEO) 5 maune me mallra serbe kanë hyrë në Kosovë që nga largimi i masës së reciprocitetit nga Qeveria e re e Kosovës. Kë
Vetëvendosja: Heqja e reciprocitetit është tradhti, Kosova qeveriset nga qeveri kukull Lëvizja Vetëvendosje e quajti tradhti heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë nga qeveria Hoti. Sipas kësaj partie, ky ë
Qeveria Hoti heq reciproritetin me Serbinë Qeveria Hoti ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Kundër këtij ve
Qeveria e re e Kosovës, sot realizohet mbledhja e dytë Qeveria e re e Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e dytë. Ky njoftim është bërë i ditur nga zyra e kryemini
Qeveria Hoti prezanton Programin e qeverisjes 2020–2023 Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e mbajtur sot miratoi Programin
Qeveri teknike me Bashën? Rama: T'i marrin të gjitha, vetëm drejtimin jo! "Pse duhet të përsërisim një gjë që është bërë dhe nuk ka dhënë rezultat në lehtësimin e dhimbjes së humbjes dhe duhet t
A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër? osova sot e ka nisur ditën me kryeministër dhe qeveri të re pasi dje në Kuvendin e Kosovës me 61 vota për, 24 kundër dhe
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të
"Frankfurter Allgemeine Zeitung": Kjo është qeveria e Grenellit për një pazar të shpejtë Gazeta konservatore gjermane shkruan në numrin e së enjtes se sipas një ankete qeveria Kurti në qeverisjen e saj të shku
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për media, tha se qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit pë
Qeveria vendos: Orë policore prej të enjtes në orën 21:00 deri të hënën në orën 05:00 Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (03.06.2020) gjatë vazhdimit të seancës së 60-të ka sjellur këtë vendim