999 rezultate për

qershorit

Partia Demokratike hap zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 25 qershorit (VIDEO) Pas publikimit të listave të Partisë Demokratike ku nuk munguan surprizat sa i takon përjashtimit të disa prej figurave
Ministri i Berishës kritikon Bashën për listën: Daltë e hajrit Lista e PD për zgjedhjet e 25 qershorit ka shkaktuar pakënaqësi të mëdha në rradhët e demokratëve. Ish-ministri i Ja
Lista, kush janë 12 të besuarit e Bashës në zgjedhjet e 25 qershorit Kreytari i opozitës Lulzim Basha mbrëmë dorëzoi listën e 140 kandidatëve për zgjedhjet e përgjithshme më 25 qershor.
KQZ miraton me urgjencë listat e PD-së për zgjedhjet e 25 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e nesërme në orën 18:00 për të miratuar listat shumëemërore të PD-së
Zgjedhjet e 25 qershorit, Duka arrin marrëveshje me Bashën Partia Demokratike ka arritur marrëveshje me Partinë Agrare Ambjentaliste. Mësohet se Basha ka rënë dakord me Dukën p
Takimi me Bashën, Fatmir Mediu regjstrohet i vetëm në zgjedhje Kryetari i PR, Fatmir Mediu pas takimit me Bashën për gjetjen e një marrëveshje për zgjedhjet e 25 qershorit ka bërë me
Kryemadhi “flirton” me Bashën: LSI e gatshme të bashkëpunojë me PD Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë një tjetër shenjë për një bashkëpunim të mundshëm mes LSI-PD pas zgjedhjeve
Gati për zgjedhje, PD dorëzon kërkesë në KQZ për t'u regjistruar Partia Demokratike i është drejtuar sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me një kërkesë për të marrë pjesë zgjedhjet e 2
Zgjedhjet e 25 qershorit, ja ku do të kandidojë Ndoka e Shehi Kreu i opozitës Lulzim Basha ende është në proçes e sipër për një marreveshje me aleatet për zgjedhjet e 25 qershorit.
Çfarë po kurdisin partitë e vogla? Pas refuzimit të Ramës, Milo takon Vasilin Pas refuzimit të ftesës së Petro Koçi të PSV 91 për të “braktisur” garën e 25 qershorit, Paskal Milo, kreu i PDS-së do t
Rama takohet me Mogherinin, kryeministri: Përgatituni pas 25 qershorit se... Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka ftuar për një darkë
De Biasi në emergjencë, rikthen Lenjanin për dy sfidat e radhës Shqipëria do të nis fazën përgatitore më 1 qershor, por në Shqipëri kanë mbërritur dy të grumbulluarit e parë për ndeshj
Rama sulmon PD-në: Nga dera e vetingut do të shkojë drejt humbjes Kryeministri Edi Rama në një takim me të rinjtë e “FFERSH” ka deklaruar se sot është “Dita historike e vetingut”, pasi s
Serbët "mësyjnë" në Kosovë, ja sa subjekte politike garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit Zgjedhjet e parakohshme të Kosovës pritet të mbahen më 11 qershor, ndërsa në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, nga Lista
Bashkëqeverisje e PS-së me PD-në? Rama zbulon se çfarë do të ndodhë pas 25 qershorit (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama në komunikimin javor ka folur për disa nga dilemat mediatike që pas marrëveshjes së arrit
Koalicion me PD pas 25-qershorit? Rama jep shenja bashkëpunimi në Korçë Gjatë turit të tij në Qarkun e Korçës, kryeministri Edi Rama vizitoi qendrën e Bashkisë Devoll, ku foli pozitivisht për
Zgjedhjet e 25 qershorit, PD zbulon krerët e grupëve në rrethe Partia Demokratike akoma nuk ka publikuar një listë zyrtare për kandidatët e 25 qershorit në të gjithë Shqipërinë. S
Lesi: Basha shiti çadrën, për të qeverisur me Ramën pas zgjedhjeve Për Nikoll Lesin marrëveshja mes Ramës dhe Bashës për zgjedhjet dhe krizën në vend është një “pazar” ku pas tij e pësojn
Dështimi LDK-VV favorizon "Krahun e Luftës" Koalicioni i "Krahut të Luftës", i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe "Nisma", po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qersho
Rama jep lajmin: Po gjejmë zgjidhjen e krizës, nesër hapim fushatën zyrtarisht Kryeministri Rama do hapë zyrtarisht fushatën zgjedhore për PS-në ditën e nesërme në Tiranë. Kete e ka deklaruar sot