999 rezultate për

qershorit

Ministri Hoxhaj përgëzon Ditmir Bushatin për zgjedhjet e 25 qershorit Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përgëzuar Shqipërinë për organizimin e zgjedhjeve parlamentare të lira dh
A po e paralajmëron PD mosnjohjen e zgjedhjeve?! (FOTO LAJM) Zgjedhjet e 25 qershorit shkërmoqën fare PD. Më dobët se kurrë PD humbi pothuajse në çdo qark në Shqipëri duke acaru
Beteja e Tiranës, aty ku përcaktohet fati i maxhorancës pas 25 qershorit Në zgjedhjet e vitit 2013, banorët e qarkut Tiranë u dyndën në kutitë e votimit. Ata hodhën gati 67 mijë vota më shumë n
“LSI nuk do të ketë më vend në qeverinë e pas 25 qershorit”, deklarata e fortë e Ramës Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë këtë të mërkurë, duke thënë se pas 25 qershorit, në qeverinë e re n
Veseli, i sigurt se PDK do t’i sigurojë numrat për formimin e qeverisë Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka thënë se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve koalicioni PDK-AAK-N
KQZ akrediton mbi 5 mijë vëzhgues për zgjedhjet e 25 qershorit KQZ sot miratoi një udhëzim të posaçëm ku u kërkohet KZAZ të publikojë të dhënat e procesit të numërimit në një vend ku
SONDAZHI I ALBEU.COM/ Tirana, "Stalingradi" i 25 qershorit, sa % marrin PS, PD, LSI, LIBRA... (FOTO LAJM) Tirana ka një numër të madh deputetësh, plot 34 duke bërë që edhe partitë të fokusohen në kryeqytet për të marrë sa më s
Kreu i KQZ takon Vlahutin, në fokus zgjedhjet e 25 qershorit Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe zëvendëskryetari, Denar Biba pritën në një takim Ambasado
Zgjedhjet e 25 qershorit, nis shpërndarja e bazës material në qarqe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka njoftuar se ka nisur shpërndarja e bazës materiale nga KQZ drejt zonave
Basha zbulon “sekretin”: Ja çfarë do t’u japë PS-së dhe LSI-së pasi të fitojë zgjedhjet (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha ditën e sotme ishte në Kuçovë ku prezantoi programin ekonomik të PD-së. Basha pyeti qytetarët
Meta si Ivanovi: Jam presidenti, nuk dekretoj qeverinë pas 25 qershorit Presidenti i zgjedhur Ilir Meta bëri një kërcënim të hapur ndaj Lulzim Bashës dhe Edi Ramës duke thënë hapur se nuk do t
Fëmijët politikë të 25 qershorit Bijtë e dhjetorit, gjenerata tjetër midis Rilindjes dhe Republikës së re: Kthimi i mbiemrave që bënë histori në politikë
Numërohen 99,08% e votave Procesi i numërimit të votave po shkon drejt fundit,dhe dallohet qartë pozicionimi i partive dhe grupimeve politike, i d
Me LSI apo me PD? Ruçi tregon me kë do bëjë PS koalicion Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi gjatë një takimi në Fier ka deklaruar se nuk do të ketë asnjë koalicion
KQZ: Brenda 11 qershorit mund të kemi rezultatet e para Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar të gjitha përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen nesër.
SONDAZHI I ALBEU.COM/ Për cilën parti do të votoni në zgjedhjet e 25 qershorit? Portali Albeu.com, vijon edhe për zgjedhjet e 25 qershorit traditën e organizimit të sondazhit për në sfidat elektorale
KQZ: Zgjedhjet e 25 qershorit rrezikojnë të futen në kolaps Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka paralajmëruar kolapsin në procesin zgjedhor, pasi drejtuesit e administr
Partitë mbyllin sot fushatën Koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta mbajnë sot tubimin përmbyllës të fushatës elektorale për zgjedhjet e 11 qershorit. Ko
Haradinaj: Do ta mbyllim demarkacionin me Malin e Zi Kandidati për kryeminstër i AAK-së për zgjedhjet e 11 qershorit Ramush Haradinaj ka përshëndetetur futjen e Malit të Zi
Del sondazhi kombëtar, ja kush fiton zgjedhjet e 25 qershorit Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot Partia Socialiste do të fitonte rreth 45.0 për qind të votave. Ky është sondaz