999 rezultate për

qershorit

Zgjedhjet e 30 qershorit, reagon Mediu: E vetmja zgjidhje mbeten zgjedhjet e parakoshme Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar në lidhje me zgjedhjet të cilat u zhvilluan ditë e sotme. Me
Mos e beso po deshe, ka 12 vite që ka ndërruar jetë, "ringjallet" në votimet e 30 qershorit Edhe pse nga ministria e brendshme u tha se është bërë një punë shumë e mirë me listat shumëemërore të personave me të d
Votimet e 30 qershorit , ish-presidenti Moisiu: Nuk besoj të ketë përplasje Ish-Presidenti, Alfred Mosiu, ndërsa ka komentuar situatën politike të krijuar në vend, i pyetur nëse rrezikon të ketë p
RAMA E THOTË HAPUR/ PD "shkrihet" pas 30 qershorit, nuk jam as aktor, as faktor dhe as fajtor për krizën Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Real Story” se nuk ka arsye për të pasur frikë për të dalë për të votuar në 30 qersho
Basha: Zgjedhjet e 30 qershorit janë farsë (VIDEO) Kryetari i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat në orët e vona të së premtes tha se 30 qershori është një hap fatal
Për zgjedhjet e 30 qershorit do angazhohen 7779 punonjës policie Plot 7779 punonjës policie do të angazhohen për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor ditën e dielë. Në një deklaratë për med
Zgjedhjet e 30 qershorit: Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm përsa i përket zgjedhjeve të së dielës. Sipas deklaratës ata q
BE: Të mos pengohen zgjedhjet e 30 Qershorit Lidhur me gjendjen politike në vend ka reaguar edhe delegacioni i BE në Shqipëri. Delegacioni shprehet se duke patur
Maliqi bën paralajmërimin e fortë: Po u bënë zgjedhjet e 30 qershorit, lë mandatin Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë në Open, në Top Channel, i "ngacmuar" edhe nga Alfred Peza, i cili
"Gol nga Strasburgu", Bushati: Këshilli i Europës përshëndeti zgjedhjet e 30 qershorit Deputeti i PS-së, Ervin Bushati e ka quajtur si “gol nga Strasburgu”, vendimin e Këshillit të Europës për të vëzhguar zg
SHBA - BE konfirmojnë 30 Qershorin, kërkojnë vëzhguesit e tyre gjatë procesit zgjedhor (FOTO LAJM) Ndërkombëtarët kanë dhënë sinjalin e fundit se i njohin zgjedhjet e 30 qershorit dhe se do të jenë pjesë e tyre përmes g
Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën (VIDEO) Pas ftesës publike që i bëri kryeministrit dhe kreut të opozitës, Presidenti Ilir Meta ka shkuar sot që në 04:45 në zyrë
4 ditë para votimeve, opozita jep alarmin: Çfarë pritet të ndodhë të dielën e 30 Qershorit Ashtu sikundër maxhoranca këmbënguli, zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 30 Qershor. Në anën tjetër opozita vazhdon
Këshilli i Evropës anulon delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit Këshilli i Evropës ka anuluar delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. KE anuloi delegacionin për zgj
Zgjedhjet e 30 Qershorit, Basha takon zyrtaren e OSBE Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme pritet të takohet me drejtuesen e OSBE/ OHDIR në ambjentet e seli
Soreca ia beh në zyrë Bashës pas zv.ambasadores amerikane Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka shkuar në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha menjëherë pas të ngarkuarës të ambasadë
Zgjedhjet e 30 qershorit, 13 mijë policë do të jenë të gatshëm, përshirë dhe forcat komando Kur duhet dhe më pak se një javë nga data e zgjedhjeve, policia ka përfunduar trajnimin e efektivëve dhe po punon për kr
Gjyqtari i Kolegjit Zgjedhor bën lapsusin epik, ngatërron datën e 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin
Rrëzohet dekreti i Metës, vendi drejt zgjedhjeve të 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor vendosi të rëzojë padinë e Idajet Beqirit, duke konfirmuar zgjedhjet në 30 qershor. Trupa gjykuese
Sot vendoset fati i zgjedhjeve, drejtuesja e ODIHR i shkon Ramës në zyrë Drejtuesja e misionit vëzhgues të ODIHR, Audry Glover ka mbërritur në selinë e PS ku po zhvillon një takim me kryeminis