999 rezultate për

qenit

Pylli Orbital, mbillen 150 pemë në zonën e Liqenit të Thatë Nga një hapësirë që dikur përdorej si vend grumbullimi mbetjesh urbane dhe inertesh, zona para digës së Liqenit të Thatë
Famlija shqiptare hakmerret ndaj qenit që shqeu një njeri Një qen shtëpie i cili ia morri jetën një 64-vjeçari, ka gjetur fatin e njëjtë sikurse pronari. Ai është vrarë me kërkes
Horoskopi kinez për vitin 2018; çfarë parashikohet për ju Zodiaku kinez funksionon me një rotacion 12-vjeçar, ku secila shenjë kafshësh ka viti e vet. Shenja juaj bazohet në viti
Chiellini tregon ndjesinë e të qenit përballë Messit dhe momentin që mundohet ta markojë Giorgio Chiellini ka dhënë një intervistë për mediat italiane rreth kombëtares dhe karrierës futbollistike. Ai mes të tj
Bashkia ndërton lojëra për fëmijët me aftësi të kufizuara Gjithnjë e më shumë Tirana po shndërrohet në qytetin e shanseve dhe të mundësive për të gjithë, ku askush nuk ndihet i d
Fytyra e Donald Trump në veshin e qenit! Fotoja që po thyen rrjetin (FOTO LAJM) Rrjetet sociale po thyhen nga një foto e postuar që tregon brendësinë e veshit të një qeni që ngjan shumë me Presidentin
Shkatërrohet natën parku i liqenit të Farkës (FOTO LAJM) Vetëm pak kohë më parë, Bashkia e Tiranës mbolli një numër të konsiderueshëm pemësh në Parkun e Liqenit të Farkës, për t
Pronari vishet me kostum ujku, reagimi qenit është qesharak (VIDEO) Pronari nga Calgary i Kanadasë, veshi një kostum që ngjan me ujkun, për të luajtur me qenin e tij. Por, kafsha shtëpi
Si po transformohet Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u
Aksident i rëndë tek kodrat e liqenit Një aksident automobilistika ka ndodhur mbrëmjen e të mërkurrës tek diga e Liqenit artificial ku janë përplasur dy maki
Pamje të rënda, dyluftimi i vdekjes midis qenit dhe derrit të egër (FOTO & VIDEO) Megjithëse aktivistët e të drejtave të kafshëve mund të protestojnë, organizimi i luftimeve midis qenve dhe derrave të e
Masakrimi i qenit me sëpatë, Tahiri propozon burgun si dënim Dhuna ndaj kafshëve e vënë në qëndër të vëmendjes nga një video makabre e një të riu që masakron me sëpatë një qen, ka s
Veliaj e ka marrë seriozisht Maratonën e Tiranës, stërvitet në kodrat e Liqenit Kur na ndajnë edhe 3 ditë nga Maratona e Tiranës, qindra vullnetarë të regjistruar për t’u bërë pjesë e saj po vijojnë p
Arrestohen 4 adoleshentë, grabisnin çiftet natën tek kodrat e Liqenit në Tiranë Policia e Tiranës ben me dije se ka arrestuar 4 adoleshente, ne kuader te operacionit “Mesnata”. Adoleshentët janë ar
Tahiri reagon pas masakrimit të qenit nga të rinjtë: Parlamenti nuk më dëgjoi 1 vit më parë Ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka reaguar me anë të një statusi në llogarinë e tij në “Facebook”, lidhur me ras
E FUNDIT/ Një person gjendet i varur në pemë te Liqeni Artificial Mëngjesin e sotëm rreth orës 07:00, policia është njoftuar për një person të varur në pemë, në zonën e liqenit Artificia
Rajmonda Bulku rrëfen emocionin e të qënit gjyshe Sa përmendet emri i saj, të gjithë e kanë të vështirë ta përfytyrojnë si gjyshe. Aktorja e njohur e filmit dhe teatr
Bashkia nis ndërtimin e këndit të tretë të forcës në Parkun e Liqenit të Tiranës Ata që preferojnë natyrën për të vrapuar apo për t’u ushtruar fizikisht kanë një tjetër hapësirë të dedikuar në kodrat e
I shpëtoi jetën qenit, ai e shpëton nga vetëvrasja Amanda Tromp gjeti qenin e racës Haski para 5 vitesh por kurrë nuk ia mori emdnja se do ishte pikërisht ai që do tja shp
Grida Duma rrëfen fjalët e shefes së OSBE-ODHIR: A e përdor veglën e të qenit grua? Zëdhënësja e Grupit Parlamentar të PD, Grida Duma, teksa ka folur në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, për kurimin e im