999 rezultate për

qendrueshme

Situata e sigurisë në veri të Mitrovicës jo e qëndrueshme Situata e sigurisë në veri të Mitrovicës është jostabile, për shkak të incidenteve të shpeshtuara gjatë ditëve të fundit
Ashton: Situata në veri e paqëndrueshme Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Kethrin Eshton ka hedhur poshtë mundësinë
Kosova me qëndrueshmëri financiare Presidentja Atifete Jahjaga gjatë prezantimit të raportit financiar të Bankës Qendrore të Kosovës u shpreh të mërkurën s
Paqja e qëndrueshme realizohet përmes integrimit të Evropës Juglindore Presidentja Ahtifete Jahjaga mori pjesë të enjten në konferencën e “Gërmi Hill” e cila u mbajt në Prishtinë. Në fjalën e
SHBA e BE mbështesin integrimin e Bosnjës Sekretarja e Shtetit amerikan Hillary Clinton gjatë një konferencë të përbashkët me Presidentin boshnjak në Sarajevë ka
Vlerësohet kontributi i NATO-s në Kosovë Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi sot priti në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin
NATO nuk do të reduktojë trupat në Kosovë NATO nuk do të zvogëlojë numrin e ushtarëve KFOR-it të cilët nodhen me mision në Kosovë Pas takimit të ministrave të mbr
Zarif: Situata në Veri, e paqëndrueshme Kreu i Misionit të OKB-së në Kosovë, Farid Zarif gjatë raportimit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, është shprehur se
Ekonomia e Spanjës, ende e paqëndrueshme Ekonomia spanjolle vazhdon të jetë e paqëndrueshme dhe kjo do të reflektohet me një shtrenjtim të huamarrjes për Madridi
Qëndrueshmëria e kursit të këmbimit stabilizon inflacionin Kursi i këmbimit në vendin tonë është i stabilizuar duke stabilizuar edhe inflacionin e importuar. Në një intervistë për
Euro e nis vitin me qëndrueshmëri Monedha euro ka qëndruar në të njëjtat nivele në raport me lekun gjate diteve te para te ketij viti. Gjate ketyre diteve
Sekreti kundër plakjes Studimet e reja kanë zbuluar se ushtrimet mund të largojnë rrudhat, bëjnë që të dalin flokët dhe kthejnë mbrapsht thinja
Bode: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme, e vlerësuan edhe të "huajt" Ekonomia shqiptare për këtë vit pati një mbyllje të mbarë duke e krahasuar me rënien ekonomike që po përjetojnë vende të
Duhet një zgjidhje e qëndrueshme për situatën në Kosovë Ministri serb i Punëve të Brendshme, Ivica Dacic, ka thënë se është e domosdoshme të gjendet një zgjidhje e qëndrueshme
Merkel: Rregulla të reja në traktatin e BE, Euro e qendrueshme Sikurse bëri presidenti francez Nicalas Sarkzy duke ju drejtuar popullit të tij me një fjalim mbi krizën që kishte pllak
Heq dhjamin, tani si t’ia bëj lëkurës së varur? Britaniku Paul Mason, pasi ka humbur shtresat e dhjamit ai po kërkon ndihmë për heqjen e lëkurës së mbetur. Mason arriti
Gati për shkarkim Firefox 8 Mozilla ka nxjerr zyrtarisht për shkarkim Firefox 8. Që prej ditës së sotme të gjithë përdoruesit e internetin mund të s
Ekonomia libiane në nivele të qëndrueshme Ekonomia libiane është ende e qëndrueshme edhe pse u shkatërrua nga lufta. Ministri i Përkohshëm i Ekonomisë siguroi se
Orban: BE ka problem me zgjerimin Viktor Orban, kryeministri i Hungarisë, vendi që ka kryesinë e rradhës së BE-së deklaroi se problemi më i madh që po për
Fullani: Ekonomia e qëndrueshme dhe në rritje Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani gjatë një Konferencës së bankave u shpreh se, ekonomia shqiptare mbete