999 rezultate për

qendrueshme

Gjuriç: Si iu bë Jabllanoviqit s'mund t’i bëhet asnjë serbi në Kosovë Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka deklaruar se janë mbledhur në Graçanicë për të tregu
Raunig: Nuk ka zyrtar të lartë të dënuar për korrupsion, nevojiten veprime të qëndrueshme Për ambasadorin Raunig, nevojiten veprime më energjike për të luftuar korrupsionin dhe se strategjitë janë pa rezultat n
Po dorëzohet blloku? Liderët politikë të partive që krijuan bllokun VLAN kanë lëvizur në qëndrime. Kjo, sipas ekspertëve mund të ketë ardh
Shteti drejt dështimit Kosova ka hyrë në një fazë kritike, ku qëndrueshmëria e shtetit po lëkundet. Deklarata është dhënë nga zëdhënësi i pr
Rama: Ekonomia kaloi nga negative në të qëndrueshme Me anë të postimit të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka komentuar vlerësimin që Standard&Poor
Ahmeti flet me ambasadorin grek çështjen e emrit Ali Ahmeti ka realizuar sot një takim me ambasadorin grek në vend, Haris Lalakos. Të dy bashkëbiseduesit kanë folur l
Këshilli i BSH i kërkon Kuvendit caktimin e guvernatorit të ri Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë i ka kërkuar sot Kuvendit që të zgjedhë sa më parë guvernatorin dhe inspektori
Vlerësimi i Moody’s: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme Mbetet në parametra të qëndrueshëm parashikimi i agjencisë së Vlerësimit të Kreditit, Moody’s e cila ka konfirmuar vlerë
Ja çfarë përmban rezoluta për reformën territoriale Kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh sot se opozita nuk ka qene kurre kundër një reforme të vertete administrative. Du
BSH deklarate për stabilitetin financiar Gjatë 6 mujorit të dytë të vitit 2013, gjendja dhe ecuria e sektorit bankar dhe e sistemit financiar u paraqit e qëndrue
Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për një treg të përbashkët energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë së Shqipërisë Damian Gjiknuri dhe ministri kosovar për Zhvillimin Ekonomik, Fadil Is
Cesc: Arsenali ka nevojë për qëndrueshmëri Cesc Fabregas, ka këmbëngulur se Arsenali duhet që të ketë qëndrueshmëri të madhe në mënyrë që të fitojë Premier Leaguen
Mikro-shtëpia për studentët! (FOTO-LAJM) Kjo mund të jetë zgjidhja për strehimin e studentëve në të ardhmen. Bëhet fjalë për një “kasolle” rreth 10 metra katrorë
Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare Kosova ka qëndrueshmëri makro-financiare, dhe vazhdon të arrijë zhvillimin më dinamik krahasuar me vendet e rajonit. Por
Mediat, Maqedonia në shoqëri me Taxhikistanin Organizata joqeveritare IREX me seli në Uashington, ditë më parë publikoi raportin e rregullt vjetor – Indeksi i Qëndrue
PDK-ja parti e fuqishme dhe unike Kryetari i Degës së PDK-së në Gjilan, Zenun Pajaziti në mbledhjen me kryetarët e nëndegëve theksoi se të gjithë bashkë d
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun në nivelin 3.75%. Në një konferencë për shtyp,
Maqedonia ndër vendet më të qëndrueshme në botë Maqedonia radhitet në vendin e 112, ndërsa Shqipëria radhitet në vendin e 119 në bazë të raportit të organizatës botëror
S'ka Evropë të qëndrueshme, pa një Ballkan të tillë Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri ka thënë sot në Ohër se nuk ka Evropë stabile pa integrime dhe Ballkan stabil. Sipas
Shkëmbimi i territoreve ende i vlefshëm për Daçiq Ideja për shkëmbim territoresh është ende e vlefshme për kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq. Ai e sheh si një zjidhje t