999 rezultate për

qendrueshme

Komuniteti Mysliman kundër ndryshimeve kushtetuese: Cënon familjen! Komuniteti Mysliman i Shqipërisë është shprehur kundër ndryshimeve kushtetuese që prekin Kodin e Familjes, ndryshime kët
James Baker: Trump do ta bënte botën më pak të qëndrueshme Ish-sekretari amerikan i Shtetit, James Baker, gjatë një seance në Senatin amerikan ka thënë se propozimet për politika
Ja çfarë i ndodh HTC 10! (VIDEO) Kompania HTC së fundmi ka prezantuar modelin më të fundit të telefonit të tij HTC 10, kjo pajisje është testuar menjëher
Mustafa takon senatorin amerikan, i flet për "kauzat e dhunshme e të paqëndrueshme" të opozitës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të martën në takim senatorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikë
20 futbollistët më të mirë që nga viti 1992 në Champions League (FOTO LAJM) Para fillimit të përballjeve direkte në Ligën e Kampioneve, portali "goal.com" ka publikuar listën me 20 lojtarët më të
Goldstein: Ekonomia të rritet nga investimet dhe eksportet Drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Ellen Goldstein vazhdon apelin për qeverinë për reformat që duhen
Jahjaga në javën e energjisë së qëndrueshme në Abu Dhabi (FOTO LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, po merr pjesë në hapje të javës së energjisë së qëndrueshme në Abu
Rreziku që na vjen nga qirinjtë e aromatizuar Në kohën kur dyert dhe dritaret janë të mbyllura, ndezja e një qiriu aromatik, mund të ndryshojë atmosferën në shtëpi.
Vasili: Vota e djeshme për qëndrueshmerinë ekonomike Në një deklaratë për mediat, kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka përshëndetur votimin e buxhetit 201
Bashkia e Tiranës dhe BERZH, bashkëpunim për krijimin e një infrastrukture të qëndrueshme Bashkia e Tiranës dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), kanë vendosur të bashkëpunojnë për të përmirës
Ahmeti: Koha e shqiptarëve, të punojmë për qëndrueshmëri, siguri dhe stabilitet Akademia solemne për shënimin e përvjetorit të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë së Shqipërisë u mbajt sot në Shkup në
Rama: Ekonomia po jep sinjale të qarta rritjeje të qëndrueshme Paraditen e sotme, kryeministri ka mbajtur një fjalim mbi operacionin kundër informalitetit dhe rezultatet e tij. Gjatë
Ahmetaj: Ekonomia ka hyrë në rrugë të qëndrueshme reformash Ministri Ahmetaj është shprehur sot se ekonomia ka hyrë në rrugë të qëndrueshme reformash. Në një konferencë për media,
VV: Situata e paqëndrueshme, Mustafa duhet të tërheqë nënshkrimin Gjatë ditëve të kaluara sidomos mbrëmë, situata në Kosovë çdo herë më tepër po bëhet e paqëndrueshme dhe më e tensionuar
Ahmeti shpërthen në Facebook: Boll ma! Pabarazi e paqëndrueshme dhe e papranueshme Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar në Facebook në lidhje me marrëveshjen Kosovë-Serbi për njohj
Rritet qëndrueshmëria financiare e Kosovës, PTK bëhet Telekom Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Energjinë Termike. Qëllimi i këtij ligji është përcakt
Kryeministri grek me propozime të reja Në samitin urgjent të eurozonës që do të mbahet sot në Bruksel, kryeministri i Greqisë pritet të prezantojë propozime të
Maqedonia dhe Kosova, vendet më të paqëndrueshme në Ballkan Maqedonia dhe Kosova konsiderohen si vendet më të paqëndrueshme në Ballkan. Ky vlerësim vjen nga studimi i realizuar nga
Shenjat treguese për një lidhje të qëndrueshme Mediat janë mjetet e komunikimit të cilat na ndihmojnë për të qenë të informuar mbi ngjarje të ndryshme gjatë ditës. Për
Vuçiq për "Die Welt": Zgjidhje të qëndrueshme për serbët në Kosovë Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq është shprehur për gazetën gjermane "Die Welt" se, shpreson në hapjen e shpejtë