999 rezultate për

qendrueshme

Trajneri i kundërshtarit të ardhshëm ushtron presion ndaj Joshuas: Je i paqëndrueshmëm Anthony Joshua ka mbrojtur titullin e kampionit të botës për peshat e rënda. Boksieri britanik ka triumfuan në saje të n
Nitaj: Rezultati tregoi se AAK është parti e qendrueshme Muharrem Nitaj i AAK-së është i bindur se rezultati i zgjedhjeve lokale ka dëshmuar se partia e udhëhequr nga Ramush Har
Lulet që sjellin fat! Mund t'i keni në shtëpi dhe nuk e dini Njëra ndër lulet më të qëndrueshme është Barbaroza. Shkencëtarët kanë konstatuar që nëse keni së paku një të tillë në sh
Viets: Kosova ka shumë sfida, qeveria të jetë e qendrueshme Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets ka deklaruar se se ndërkombëtarët nuk dëshirojnë të përfshihen në formimi
Një tjetër yll mund të lërë Borusia Dortmund Manchester United, Chelsea dhe Arsenal janë të interesuara për shërbimet e grekut të Borusia Dortmund, Sokratis. Lojt
Parashikimi i motit, e shtunë 13 maj 2017 Masat ajrore të qëndrueshme do të ndikojnë në vendin tonë mot kryesisht të kthjellët me vranësira të shpeshta, më të den
Vasili merr në dorë "frenat" e LSI: Me apo pa Metën, LSI forcë e qëndrueshme Petrit Vasili është pasardhësi i Ilir Metës në postin e kryetarit të LSI pasi Meta u zgjedh dje President i Republikës.
Trump premton se do të ketë marrëveshje SHBA-Rusi Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se gjithçka do të zgjidhet mirë midis SHBA-ve dhe Rusisë", dhe se kur të vij
Dëmtim i rëndë për Rizvanin, portieri jashtë rrezikut (VIDEO) Bledjan Rizvani ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjes mes Bylisit dhe Lushnjës, e vlefshme për Kategorinë e Parë por
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë Masat ajrore të qëndrueshme që vijnë nga kontinenti do të kushtëzojnë në vendin tonë mot kryesisht të kthjellët por nuk
Vuçiç provokon rëndë: Haradinaj ‘kriminel’ Lideri i SNS-së Aleksandër Vuçiç dhe kandidati kryesor për t’u bërë president i Serbisë, tha sot se gjatë fushatës presi
Taravari: Pa BDI-në nuk mund të ketë qeveri të qëndrueshme Çdo parti politike që do ta përkrahte qeverinë e ardhshme refomuese, duhet të mbajë edhe përgjegjësi dhe direkt të marrë
Ky është parashikimi i motit, e diel 22 janar Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese, herë pas he
Shpërthimi në Ballsh/ Të plagosurit në gjendje të qëndrueshme Të plagosurit në rafinerinë e naftës në Ballsh vijojnë trajnimin mjekësor në Qëndrën Spitalore Universitare Nënë Tereza.
Kosova dhe Serbia kanë këtë problem serioz! Duke u bazuar në një vizitë në Kosovë dhe Serbi, një ekspert i të drejtave të njeriut nga Kombet e Bashkuara ka kërkuar
Moti i keq në Maqedoni/ Ja rajonet e tjera që do të preken Moti i keq i cili sot në orët e pasdites e pushtoi pjesën më të madhe të vendit, për momentin është duke lëvizur në dre
Vlerësimi i "Standard and Poors": Shqipëria me ekonomi të qëndrueshme Agjencia ekonomike "Standard and Poors" ka mbajtur të pandryshuar vlerësimin për kreditimin e Shqipërisë në nivelin B pl
Standardi i jetesës/ Maqedonia shteti më i keq në Evropë Maqedonia renditet në vendin e fundit në Evropë sipas “cilësisë së qëndrueshme të jetesës“, thotë firma konsulentë për m
Shërbimet ruse paralajmërojnë luftë të re në Maqedoni Bashkëpunëtorja profesionale në Institutin për Hulumtimin e Krimeve të Luftës (IHKL), Fetnete Ramosaj, thotë se, roli i
Nimetz: Bisedimet për emrin do të nisin kur Maqedonia të zgjedh qeveri të qëndrueshme Ndërmjetësi në kontestin Greqi-Maqedoni , Mathhew Nimetz ka deklaruar se ndihet keq për situatën aktuale të Maqedonisë.