999 rezultate për

qendres

Shkupi do të ketë një qendër të re klinike Ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov sot shënoi fillimin e punimeve të ndërtimit të qendrës së re klinike në Shkup.
Jankullovska dhe Daçiç bashkohen në Tabanoc Ministrja e Brendshme e Republikës së Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe kryeministri dhe ministri i brendshëm i Repub
Veliaj dhuron pagën mujore për Shtëpinë e të Moshuarve Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj zgjodhi sot Qendrën e Zhvillimit Mendor në qytetin e Durrësit për
Xhaferri në takimin e Qendrës për Dialog Global e Bashkëpunim Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Musa Xhaferri, sot në Vjenë të Austrisë ka marrë pjesë në takimi
Gostivari, gati për festën e pavarësisë Festa e pavarësisë në Gostivar do të nisë më 27 nëntor e do të përfundojë më 29. “Me datën 27 nëntor, Shoqata Kultur
Familjarët këmbëngulin në pafajësinë e Shipoviç Për rastin e arrestimit të kryesuesit të Këshillit Komunal të Qendrës, Miroslav Shipoviç, ka reaguar bashkëshortja e kët
Hoxha dëshmon edhe sot kundër Mujës Vazhdon edhe sot dëshmia e Këshilltarit të LDK-së në Asamblenë Komunale, Ridvan Hoxhës kundër kryetarit të Prizrenit Ram
LDK e profilizuar si parti e qendrës së djathtë Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa shkruan në rrjetin social Facebook se LDK-ja është e profilizuar në
Arbër Rexhaj, kandidat i VV-së në Prizren Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren mbajti sot konferencë për media, ku ka publikuar kështu rezultatet e zgjedhjev
Premtimet e pambajtura në Komunën e Junikut Sot, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Junik organizuan një aksion simbolik, ku paraqitën premtimet e parealizuara t
Shtime, VV-ja fillon procesin e zgjedhjeve të brendshme për kandidat për kryetar komune Në Shtime, Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! ka nisur sot procesin e zgjedhjeve të brendshme në vijim të përgatitjeve për
"Poli i qendrës", Frroku nuk i kundërvihet PS-së Deputeti i Partisë Kristiandemokrate Mark Frroku përjashton mundësinë që të jetë pjesë e iniciativës së Ndokës për kriji
Premtimet dhe dështimet e qeverisjes së PDK-së në Gjilan Sot drejtuesit dhe aktivistët e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE, duke u udhëhequr nga kandidati për kryetar komune të G
Krerët e partive të vogla krijojnë polin e qendrës Krerët e disa forcave politike nga të dy krahët po zhvillojnë prej disa ditësh bisedime lidhur me krijimin e një formaci
Mbështetësit e Berluskonit protestojnë kundër vendimit të gjykatës Mbështetës të ish kryeministrit Italian, Silvio Berluskoni kanë protestaur sot në Romë kundër dënimit të tij për mashtri
Banorët e Qendrës në protestë për prerjen e parkut Sot në mbrëmje banorët e Komunës Qendër do të protestojnë për masakrat ekologjike. Protesta pritet që të mbahet në orën
Nisi gazifikimi i Qendrës Klinike Rreth 48 milionë denarë do të jenë vetëm për gazifikimin e Qendrës Klinike. Investim ky shumë i rëndësishëm sidomos në d
Merr fund Greva e urisë në Qendrën Korrektuese të Dubravës Greva e urisë nga të dënuarit e Qendrës së Dubravës është ndërprerë ditën e sotme, ndonëse kishte filluar që prej nëntë
Zjarrë në Kolorado, evakuohen 900 të burgosur Në Kolorado Springs ka shpërthyer një zjarr i madh, sa autoriteteve u është dashur që të largojnë 900 të burgosur nga qe
VMRO-DPMNE dëshiron bllokimin e Qendrës Kreu i komunës Qendër Andrej Zhernovski ka thënë se grupi i këshilltarëve të VMRO-DMPNE ka si qëllim që të bllokojë punë